Ahoj przygodo, czyli czarter jachtów w Chorwacji

Chorwacja to znakomite miejsce na rozpoczęcie swojej prawdziwej, nieco dalszej niż rodzime jeziora, przygody z żeglarstwem. Tutaj bowiem wody są raczej spokojne, nie ma także większego niebezpieczeństwa, ani nie potrzeba ogromnego doświadczenia. Jak wybrać najlepszy czarter jachtów w Chorwacja?

Uprawnienia wymagane do rejsu

Jeśli nie chcemy brać udziału w nieco bardziej oficjalnym rejsie z osobą, która go poprowadzi, tylko sami chcemy być sternikami, to przede wszystkim potrzebujemy patentu sternika jachtowego. To jednak jeszcze nie wszystko. Chorwacja wymaga także od nas świadectwa radiooperatora.

Jeśli nie mamy tego drugiego, nie musimy się od razu martwić, bowiem kurs na to świadectwo można wykonać zaledwie w jeden dzień we wszystkich w zasadzie większych miastach Polski.

Czarter jachtów w Chorwacja – załoga najważniejsza

Warto jeszcze spojrzeć uważnie na to, kogo chcemy wziąć ze sobą. Jeśli jest to nasz pierwszy rejs tego typu to warto mieć jednak osobę także obeznaną z żeglarstwem, która w razie czego będzie w stanie nam pomóc.

Pamiętajmy także, że rejs jest specyficzną formą spędzania czasu – grupka ludzi przez większość czasu na jednej łodzi, czasem nawet w trudniejszych warunkach. Dobierajmy zatem załogę tak, aby byli to ludzie nie robiący problemów z błahych rzeczy, nastawieni pozytywnie do innych i ceniący wspólne przygody.

Wygląd jachtu

Kolejną kwestią, jaką koniecznie trzeba wziąć pod uwagę czarterując jacht w Chorwacji jest to, jaki my w zasadzie ten jacht chcemy. Jak ma wyglądać ożaglowanie, ile ma być kabin, jak mają być rozplanowane itp. Oznacza to, że przede wszystkim już dużo wcześniej musimy wiedzieć, ile osób weźmie udział w rejsie i jakiego poziomu wygód wszyscy oczekują.

Warto także mieć na uwadze to, że dzisiaj rejsu po Morzu Adriatyckim są coraz bardziej popularne. Oznacza to przede wszystkim, że musimy naprawdę odpowiednio wcześniej zarezerwować odpowiadający nam termin. Sezon zaczyna się mniej więcej w połowie kwietnia i trwa aż do połowy października, niemniej jednak standardowo największe obłożenie jest od czerwca do września. Jeśli zatem chcemy płynąć w tym terminie, pamiętajmy o zarezerwowaniu jachtu nawet pół roku wcześniej, aby być jego pewnym.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here