O czym należy pamiętać podczas zabawy z psem na wybiegu

W większych miastach powszechne są wybiegi dla psów. Wybiegi te są zazwyczaj zarządzane przez miasto lub dzielnicę, ale nieformalne wybiegi mogą być organizowane przez stowarzyszenia sąsiedzkie. Jest to świetny pomysł dla czworonogów, które mieszkają w miastach i mają ograniczoną przestrzeń do swobodnego biegania i socjalizacji z innymi psami.

Dla kogo jest ten wybieg

Choć wybiegi są stworzone dla wszystkich psów, warto przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić psu bezpieczeństwo. Wszystkie szczepienia muszą być aktualne, zanim pies będzie mógł wejść na wybieg. Do takich miejsc nie powinny trafiać psy, które są jeszcze w pierwszym cyklu szczepień podstawowych. W przypadku dużej ilości psów korzystających z takich miejsc istnieje większe prawdopodobieństwo zarażenia. Wszystkie psy muszą być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. To obowiązkowe szczepienie musi być wykonane u wszystkich psów powyżej trzeciego miesiąca życia i musi być odnawiane co roku. Jeśli na wybiegu znajduje się wiele psów, najlepiej jest nie wpuszczać na niego psów lękliwych. Lepiej jest zorganizować spokojnego psa, który pomoże zwierzęciu przystosować się do nowego otoczenia. Jeśli Twój pies jest agresywny, nie powinieneś wchodzić na wybieg. Psy nie powinny nosić na wybiegu metalowych kagańców ani kolczatek. Zapobiegnie to powodowaniu przez nie obrażeń u siebie nawzajem.

Psi savoir vivre

Przed wejściem na wybieg warto zapoznać się z panującymi tam zasadami. Zanim wejdziesz na wybieg, upewnij się u właściciela, czy może on do Ciebie dołączyć. Warto przypiąć żółtą kokardkę do obroży lub smyczy psa, z którym pracujemy, a który jest lękliwy lub agresywny. Jest to niepisana zasada, która mówi, że nie należy podchodzić do psa bez ostrzeżenia. Jeśli nasz pies jest już na wybiegu, to my odpowiadamy za jego zachowanie i musimy umieć nad nim zapanować. Jeśli zabawa staje się zbyt intensywna, naszym obowiązkiem jest zatrzymanie zwierzęcia. Właściciele psów są odpowiedzialni za wszelkie szkody wyrządzone przez ich psy. Dotyczy to również sprzątania po nich. Wybiegi dla psów są miejscami przeznaczonymi wyłącznie dla psów. Jeśli jednak nie są one utrzymywane w czystości i porządku, szybko mogą stać się bezużyteczne. Miejsca te mogą być również źródłem rozprzestrzeniania się chorób. Ważne jest, aby sprzątać po naszych pupilach.

Zabawy na podwórku

Wybiegi dla psów często posiadają urządzenia, które pozwalają psom ćwiczyć zwinność. Skocznie i przeszkody strefowe, takie jak huśtawka czy kładka, to najczęściej spotykane przeszkody. Podczas pracy z przeszkodami strefowymi ważne jest, aby pies je mijał. Oznacza to, że kiedy nasz pies zjeżdża lub wchodzi na urządzenie, powinien trzymać swoje cztery łapy na jego dolnej części. Strefy te są często oznaczone kolorem, aby ułatwić ich identyfikację. Celem tych stref jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym pupilom podczas zabawy, a także zapobieganie skakaniu z wysokich miejsc. Możesz grać w aportowanie na wybiegu, ale bądź ostrożny z zabawkami, ponieważ mogą one powodować konflikty między zwierzętami. Dobrze jest, jak zawsze, zapytać innych użytkowników, czy aportowanie z psem nie spowoduje zakłóceń. Warto zaopatrzyć się w również w inne zabawki dla psa.

Dodatkowe wyposażenie

Psy uwielbiają biegać i cieszą się ze swobody, jaką daje im możliwość biegania z przyjaciółmi. Dobrym pomysłem dla psów jest posiadanie przy sobie wody, szczególnie w okresie letnim. Na rynku dostępnych jest wiele pojemników na wodę. Możemy wybierać spośród wielu pojemników na wodę, w tym bidonów z miseczkami w różnych rozmiarach i pojemnościach. Możemy je przypiąć do paska za pomocą karabinka lub trzymać w kieszeni. Dobrym pomysłem są również smakołyki, które warto mieć ze sobą podczas treningu. Wybiegi dla psów to wspaniała okazja do pracy z naszymi pupilami, dlatego warto mieć przy sobie saszetkę na smakołyki. Bardziej rozbudowane saszetki mogą zawierać również miejsce na woreczki na kupy, przegródkę na drobiazgi, czy butelkę z wodą.

Wybiegi dla psów to wspaniała przestrzeń dla zwierzaków mieszkających w miastach. Psy mogą swobodnie biegać i wchodzić w interakcje z innymi psami na wybiegu. Jest to niezwykle ważne dla psów, aby miały one możliwość interakcji społecznych z innymi psami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here