osocze bogatopłytkowe Szczecin

Warto zauważyć, że osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pacjenta. Już od wielu lat PRP jest wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny – od ortopedii, po stomatologię i chirurgię rekonstrukcyjną. Ma ono za zadanie wspomagać gojenie się ran, regenerować przyzębie, czy odbudowywać tkanki kostne. Co ciekawe, właściwości regeneracyjne PRP są wykorzystywane w medycynie estetycznej już od kilkunastu lat. Czym cechuje się osocze bogatopłytkowe? Jakie są wskazania do regeneracji skóry?

Osocze bogatopłytkowe Szczecin

Platelet Rich Plasma ma za zadanie aktywować czynniki wzrostu, jakie są obecne w organizmie człowieka. One z kolei wpływają na stymulację komórek skóry, czyli fibroblastów. Plusem jest odnowa i produkcja nowych włókien kolagenowych, zwłaszcza kolagenu siateczkowego, jakie jest odpowiedzialny za jędrność i miękkość skóry. Wskazania dotyczą regeneracji skóry w okolicy twarzy, dłoni, szyi, dekoltu, redukcji rozstępów, leczenia łysienia typu męskiego, wypełnienia potrądzikowych blizn, czy regeneracji innych okolic ciała.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym Szczecin

Okazuje się, że każdy pacjent może skomponować własny tzw. eliksir młodości. Początkowo dochodzi do pobrania krwi, która jest poddawana wirowaniu. Następnie oddzielane są erytrocyty i leukocyty od osocza, jakie zawiera płytki krwi. Morfotyczne elementy krwi ulegają oddzieleniu za pomocą żelu separującego, co wpływa na łatwość pobrania samego osocza do strzykawki. Dzięki temu uzyskujemy osocze bogatopłytkowe Szczecin, które staje się podstawą do wykonania zabiegu.

Nie zapominajmy o tym, że zabieg z takim osoczem, wykonywany w Szczecinie, bazuje na różnorodnych technikach, jakimi są:

  • metoda linijna wzdłuż fałdów skóry,
  • klasyczna mezoterapia igłowa,
  • metoda z użyciem kaniuli,
  • z użyciem urządzenia DermaPen,
  • jako maska komórkowa (po innych zabiegach – np. laserze lub peelingu).

Przygotowanie  do zabiegu

Korzystając z takiego rozwiązania, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Na tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych typu NLPZ, jak i leków rozrzedzających krew. Ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu i spożywanie ok. 2 litrów wody dziennie. Pewnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mogą być stany zapalne skóry, ciąża i karmienie piersią, nowotwory, choroby krwi i choroby autoimmunologiczne.

Wykorzystane zestawy Regeneris są różnorodne pod względem wielkości i dodatków. W trakcie konsultacji z lekarzem uzyskamy poradę odnośnie tego, jaki zestaw będzie dla nas najkorzystniejszy. Zalecana ilość zabiegów dotyczy od 2 do 4, w odstępach co 3-4 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here