Ptaki też czują, zadbaj o nie

0
845

Każdy domowy zwierzak zasługuje na to, żeby mieć najlepsze możliwe warunki rozwoju. Dotyczy to także jego karma, która powinna być odpowiednio dopasowana nie tylko do reprezentowanego przezeń gatunku, ale także do jego wieku oraz indywidualnego zapotrzebowania. Jest to bardzo ważne także w przypadku ptaków, których wbrew pozorom nie można karmić po prostu ziarnem. Najlepszym rozwiązaniem są dostępne w sklepach zoologicznych specjalne kolby dla ptaków, które mają zróżnicowany skład w zależności od tego czy chodzi o kanarka, papugę czy też jeszcze innego przedstawiciela ptasiej rodziny.

Sami nie chcemy jeść byle czego

Nie zmuszajmy więc do tego naszych zwierząt. Świadomość w przypadku żywienia kotów oraz psów jest coraz lepsza, ale ta dotycząca mniej popularnych zwierzaków nadal mocno kuleje. Jeżeli decydujemy się na konkretne zwierzę, to dowiedzmy się najpierw porządnie, co powinno jeść i w jakich warunkach przebywać. W końcu chcemy, żeby było szczęśliwe i nie chcemy mu przypadkowo zaszkodzić. Tak samo w sklepie zapytajmy o kolby dla ptaków przeznaczone dla naszego pupila, a nie kupujmy tych najtańszych, które mogą wcale nie być dobre.

Jeżeli korzystamy z usług dużego i profesjonalnego sklepu zoologicznego, to personel powinien być w stanie nam pomóc wybrać odpowiednie pożywienie. Dobra kolba dla ptaka będzie dopasowana do jego potrzeb i sprawi, że będzie on dłużej zdrowy oraz zadowolony ze swojego bytowania. To kwestia tak samo ważna jak właściwa klatka o dobrej wielkości, dlatego nie powinna być absolutnie pomijana ani zbywana!

Pamiętajmy, że nasi milusińscy to żywe stworzenia

Także potrzebna nam będzie nie tylko kolba dla ptaka odpowiedniej jakości, ale także poidełko, w którym stale będzie się znajdowała pyszna i świeża woda. Musimy także zadbać o samą klatkę. Te najmniejsze nie są dobre i choć są tanie, to ptaki w nich zamknięte żyją znacznie krócej i są po prostu nieszczęśliwe. Bardzo istotne jest również dbanie o czystość i regularne czyszczenie ptasiego domu, ponieważ wszystkie ptaki bardzo źle czują się w brudnym otoczeniu.

Hodowla ptaków to bardzo odpowiedzialne zadanie i nie jest polecana dla każdego. Powinniśmy czuć się na siłach, żeby zapewnić profesjonalną karmę, kolby dla ptaków, dużą klatkę, sprzątanie oraz ruch również poza klatką, na przykład w dużym pokoju, odpowiednio dostosowanym, żeby naszemu przyjacielowi nic się w nim nie stało. Musimy również pamiętać o dodatkach dietetycznych, takich jak wapń, których ptaki potrzebują do prawidłowego rozwoju i do utrzymania kośćca oraz dzioba w idealnym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here