Jak zagrać pierwszy koncert

Każdy zespół, czy też wykonawca w końcu staje przed bardzo trudnym zadaniem jakim jest zagranie pierwszego koncertu. Sprawa nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Ktoś może pomyśleć, że wystarczy po prostu dużo ćwiczyć. Nie jest to prawda. Byłoby to zbyt piękne. Musi zostać spełnionych wiele małych czynników, które są bardzo istotne, żeby dany koncert się udał. Mowa tutaj o pierwszym takim występie. Jest to wyzwanie, ale da się mu podołać. Wystarczy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy.

Próby

To raczej jest oczywiste. Zespół musi być przygotowany do występu. Jeżeli nie wychodzi na próbach, to raczej nie wyjdzie nigdzie. Tak już jest. Nie można bez włożonej pracy oczekiwać, że wszystko będzie się pięknie układało kiedy wyjdziemy już na scenę. Warto jest zagrać dużo prób i dopiero po nich stwierdzić, czy dane piosenki nadają się do prezentacji.

Miejsce

Kiedy już jesteśmy gotowi to musimy określić, gdzie jest szansa na pierwszy koncert. Będą to raczej mniej luksusowe kluby, czy też sceny. Warto patrzeć tutaj na oferty dla młodych doświadczeniem wykonawców. Jeżeli chodzi o zarobek to o nim też można w sumie zapomnieć. Na start może będzie to zwrot za paliwo. Jednak z czasem wszystko będzie się zmieniać. Wiele zespołów utrzymuje się z regularnego grania. Bardzo dużo ofert można odszukać w sieci na stronach klubów. Tam wystarczy, że napiszemy do danego miejsca. Można w ten sposób dogadać się co do tego jak ma wyglądać występ.

Sprzęt

Tutaj sprawa jest ciężka. Jako muzyk trzeba się liczyć z tym, że raczej będzie przymus co do wydania danej kwoty na sprzęt do grania. Koncerty to wydarzenie, które raczej kojarzą się z jakością. Warto jest mieć wtedy sprzęt, który pozwoli nam na przedstawienie naszych umiejętności na chociaż minimalnym poziomie. Inwestycja jest tutaj konieczna. Tak już jest i raczej nie będzie sytuacji, gdzie dane miejsce zaoferuje nam przykładowo mikrofon, czy też zestaw kabli.

Zgranie

Dobrze jest bawić się muzyką. Nie ma się co przejmować danym występem. Jeżeli zrobiliśmy to co mogliśmy to musimy po prostu się bawić. Koncert to impreza również dla muzyków. Dobrze jest myśleć o tym co zrobić w razie pomyłki, ale przejmowanie się każdym negatywnym wyjściem nie jest dobre i na pewno nie będzie w stanie nam pomóc.

Sen to podstawa

Muzyk nie może być wykończony. Wtedy nie będzie w stanie dać z siebie wszystkiego i może to popsuć dany koncert. Przed nim należy się wyspać i zjeść posiłek, ale kilka godzin przed. Relaks i zadbanie o chociaż małą dawkę odpoczynku jest ważne. Koncert to jednak mocny wysiłek dla artysty.

Ciekawe informacje w temacie szeroko pojętej technologii można znaleźć na stronie https://techpolska.pl/, która pozwala nam na odkrywanie jej różnych odmian. https://techpolska.pl/ to strona warta odwiedzenia, każdy fan tego tematu będzie zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here