Czym jest mata do akupresury?

0
936

Osoby uprawiające jogę niejednokrotnie lubią również akupresurę oraz pozostałe niekonwencjonalne formy radzenia sobie z napięciem oraz rozmaitymi chorobami. Stałe ćwiczenie jogi przynosi mnóstwo korzyści dla ciała oraz ducha. Pozwoli zachować ładną figurę, lecz również relaks oraz dobre nastawianie. Do praktyki nie trzeba mnóstwo, starczy odpowiednia mata oraz komfortowy strój. W jodze odpowiednio sprawdzają się legginsy oraz dopasowany top i koszulka. Praktyka jogi kończy się wyciszeniem systemu oraz leżeniem w pozycji Savasana, zatem umarlaka. Pozwoli to na pełen odpoczynek oraz relaks

Czym jest akupresura?

Mata do akupresury ma na celu stworzenie małego ucisku na dane partie ciała. Akupresura wywodzi się z Chin, natomiast jej miłośnicy twierdzą, iż poprzez system płynie żywotna siła, jaka jeżeli zostanie gdzieś zatrzymana, znaczy złe działanie poszczególnego aparatu. Odblokowanie polega na ucisku (czy nakłuwaniu jak w wypadku akupunktury) określonych miejsc tzw. meridianów.

Jak funkcjonuje mata do akupresury?

Akumata jest dla każdego, natomiast sposób jej zastosowania jest niezwykle prosty. Do kuracji z zastosowaniem maty akupresurowej nie jest niezbędna instrukcja obsługi. Użytkowanie jest intuicyjne. Starczy położyć się na macie oraz czerpać korzyści z masażu. Jest natomiast parę zasad, jakie pomogą podnieść efektywność sesji akupresurowej. Przyjmuje się, iż sesja terapeutyczna winna trwać ponad 20 minut. To po takim okresie, odczuwamy pełnię zalet, wynikającą z działania kolców na nasz organizm.

Przy regularnym używaniu maty można pozbyć się wielu chorób bólowych, maty zwłaszcza przydatne są na bolesność kręgosłupa, głowy, szyi czy różnych partii ciała na jakie wykorzystamy matę. Co ważne to wypustki funkcjonujące na własne ciało pozwolą wesprzeć krążenie krwi, więc wykorzystanie maty będzie doskonałe dla osób, jakie mają słabe krążenie. W wielu wypadkach zastosowanie maty zapewnia dobre rezultaty na skórę w formie ujędrnienia oraz uelastycznieni jej. Mnóstwo osób uważa, iż odkąd stosują maty ich wytrzymałość wzrosła oraz są mniej wrażliwi na dolegliwości.

Mata do akupresury – zalety

Mata jest polecana przy takich chorobach jak bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle szyi, nadciśnienie, artretyzm, lub bezsenność oraz za wolna przemiana materii. Sesje na macie pomagają w odzyskaniu zdrowia oraz poprawie nastawienia. W wypadku łagodzenia bólów kręgosłupa matę umieszczamy blisko kręgosłupa, takie samo ułożenie w wypadku leczenia schorzeń, rwy kulszowej. Do akupresury głowy matę czy poduszkę stawiamy pod karkiem, wówczas objawia funkcjonowanie znieczulające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here