Dermatologia estetyczna - czym się zajmuje?

Dermatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się wykonywaniem zabiegów przywracających skórze naturalny i zdrowy wygląd. W ciągu ostatnich kilku lat zauważyć można wzrost popularności tej dzieciny kosmetologii.

Czym dokładnie zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna od tradycyjnej, różni się tym, że nie zajmuje się leczeniem chorób. Ukierunkowana jest na dbanie o skórę, jej ładny i młody wygląd. Zabiegi medycyny estetycznej nadają skórze blasku, rewitalizują – większość zabiegów tej dermatologii skupia się właśnie na tym. Współczesne technologie pozwalają uczynić z dermatologii dziedzinę o naprawdę wielu możliwościach. Rozmaite zabiegi nieinwazyjne i bardziej zaawansowane, wykonywać można zarówno w kilka chwil, po których wrócić można do codziennych zajęć, jak i dłużej, po czym nastąpić musi solidna rekonwalescencja.

Zdecydowanie najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej to wszelkiego rodzaju peelingi, które mają za zadanie oczyścić skórę, pozbyć się martwego naskórka, poprawić koloryt skóry, wyrównać drobne zmarszczki. Ponadto równie popularne jest wstrzykiwanie botoksu i zabiegi laserowe. Z racji tego, że nie jest to leczenie, zabiegi dermatologii estetycznej nie są refundowane. Musimy zatem zapłacić pełną kwotę, która niejednokrotnie jest wysoka. Oczywiście wszystko zależy od tego, gdzie wykonujemy dany zabieg. Niektóre gabinety będą droższe, inne tańsze.

Sprawdź ofertę medycyny estetycznej w Scanmed.

Czy to jest bezpieczne?

Wstrzykiwanie botoksu nie cieszy się najlepszą sławą, zupełnie niesłusznie. Otóż jest to bardzo bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że wykonamy go w zaufanym i dobrym gabinecie. Ponadto pamiętać trzeba o tym, że tak naprawdę każdy zabieg obarczony jest ryzykiem. Nawet najdrobniejszy. Aby to ryzyko zminimalizować, warto korzystać ze sprawdzonych miejsc. Efekty uboczne również trzeba wziąć pod uwagę, jednak są one rzadkością. Dla pewności lepiej wykonać test alergiczny na kilka dni przed planowanym zabiegiem. Zabiegi, które poprzedza dokładny wywiad ze specjalistami, są dużo bardziej bezpieczne. Oczywiście może się tak zdarzyć, że zabieg zostanie wykluczony.

Dla kogo jest dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna jest to dziedzina kosmetologii stworzona z myślą o osobach, które borykają się z problemem niedoskonałości na skórze i ciele. Może to być trądzik, przebarwienia, zmarszczki, nadmierne owłosienie. Wszystko to, co sprawia, że osoba z niedoskonałościami czuje się przez nie źle, niekomfortowo i ma kompleksy. Korzystanie z możliwości, jakie daje dermatologia estetyczna, sprawia, że możemy się poczuć dużo lepiej sami ze sobą, a także poprawić swoją samoocenę.

Dermatolog estetyczny przeprowadza zabiegi i prowadzi konsultacje, które mają na celu dobranie odpowiedniej techniki i sposobu pozbycia się problemu. Wszelkie zabiegi z tej kategorii muszą być wykonywane w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym i pod okiem doświadczonych specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here