Dlaczego warto regularnie serwisować maszyny piekarnicze?

Każda maszyna czy to do wyrobu chleba, ciastek czy produkcji czekolady ma zalecenia producenta oraz okres objęty gwarancją. Poprawne użytkowanie maszyn, stosowanie się do zaleceń producenta oraz regularne serwisowanie przyczynia się do lepszej wydajności każdej maszyny. Czy serwisowanie maszyn piekarniczych jest również potrzebne?

Regularny serwis maszyn piekarniczych – czy to się opłaca?

Maszyny piekarnicze zazwyczaj pracują każdego dnia, w związku z tym ich wydajność musi być niezwykle wysoka. Maszyny narażone są na działanie wysokich temperatur, choć są do tego przystosowane, musimy zadbać również o ich odpowiedni serwis. Wysoka temperatura, wysoka wydajność i powstająca w komorach para – wszystko to zwiększa ryzyko wystąpienia awarii, która może powstać zarówno podczas użytkowania maszyny, jak i w przerwach, kiedy maszyna nie jest używana.

Awaria każdej maszyny i w dużym przedsiębiorstwie, i małej lokalnej firmie to straty, które są nieodwracalne. W takim przypadku dochodzi do przestojów, kiedy piece piekarnicze nie mogą poprawnie funkcjonować. Warto również mieć na uwadze to, że przedsiębiorstwo oprócz strat materialnych może również stracić stałych klientów.

Niewątpliwie tylko regularny serwis piecy piekarniczych jest w stanie zabezpieczyć maszynę przed awarią, jak również przedsiębiorstwo przed poniesieniem strat. Doświadczony serwisant oceni przede wszystkim stan zużycia poszczególnych części pieca. Warto przypomnieć, że awaria maszyny może przynieść spory wydatek, dlatego lepszym pomysłem jest profilaktyka i regularny serwis.

Profesjonalny serwis – czyli jaki?

Niewątpliwie kompleksowy serwis maszyn piekarniczych powinien odbywać się przy udziale doświadczonej osoby, która będzie w stanie stwierdzić stan zużycia maszyny i poszczególnych części.

Bez problemu można wyróżnić dwa rodzaje serwisu: gwarancyjny i pogwarancyjny. Ibis jako renomowany, wieloletni producent maszyn piekarniczych zajmuje się oprócz produkcji również profesjonalnym serwisem. Decydując się na profesjonalne serwisowanie maszyn, warto wybrać takiego partnera, który nie tylko wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, ale również profesjonalizmem w świadczeniu usług.

Wiadomo, że nie da ustrzec się przed pojawiającymi się usterkami, szczególnie jeśli maszyna jest codziennie użytkowana, a jej wydajność jest niezwykle wysoka. Warto jednak zainwestować w regularny serwis maszyn i skorzystać z usług sprawdzonego serwisanta. Tylko w taki sposób możemy zabezpieczyć własne interesy firmy oraz zadbać o własnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here