Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety

0
2293

Bez cienia wątpliwości sprzątanie jest jedną z najważniejszych czynności w domu pod kątem zachowania czystości. W tej kwestii z całą pewnością dominuje odkurzanie. Także ta czynność uległa sporej zmianie biorąc pod uwagę rozwój technologiczny. Alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy stają się modele z filtrem wodnym, które mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Co warto wiedzieć o tych ciekawych urządzeniach, szczególnie gdy planujemy zakup takiego sprzętu?

Zalety odkurzaczy wodnych Rainbow

Jedną z największych zalet są korzyści, które płyną w przypadku gdy w mieszkaniu przebywa alergik. Pod tym względem jest to idealne rozwiązanie. Odkurzacze wodne dzięki zastosowaniu filtru wodnego są w stanie pochłonąć znacznie większą ilość nieczystości, roztoczy oraz bakterii co sprawia, że alergicy mogą nie martwić się pod tym względem. Ponadto sama jakość powietrza jest także bez porównania. Wydobywające się na zewnątrz cząsteczki wody sprawiają, że powietrze po skończonym odkurzaniu jest dobrze nawilżone. Jest to już odczuwalne bezpośrednio po pierwszym użyciu.

Odkurzacze Rainbow

W zależności od zakupionego modelu, część z odkurzaczy wodnych oferuje znacznie więcej możliwości poza samym odkurzaniem. Przy pomocy takiego sprzętu można w szybki i łatwy sposób wyczyścić dywan w mieszkaniu czy tapicerkę w samochodzie. Jak widać jest to wszechstronne urządzenie, które z pewnością wraz z czasem się zwróci. Dużą zaletą jest również zastosowany filtr wody, który stanowi lepsze rozwiązanie samo w sobie niż wykorzystanie worka.

Wady odkurzaczy wodnych

Jednakże by nie było zbyt kolorowo należy wspomnieć także o kilku wadach sprzętu, które należy mieć na uwadze jeśli planujemy zakup. Jedną z największych wad jest znacznie bardziej wymagająca eksploatacja urządzenia. Po każdej sesji sprzątania niezbędne jest jak najszybsze wyczyszczenie filtra. Jeśli tego nie zrobimy brud będzie trudny do usunięcia, a po dłuższym czasie wręcz niemożliwy. Jeszcze większe wyzwanie może stanowić czyszczenie gdy w odkurzaczu znajdują się liczne zagłębienia i szpary. Dlatego też przy zakupie warto wybierać modele o prostej budowie.

Rainbow odkurzacz Serwis

Kolejną z wad odkurzacza wodnego jest sama waga. Przez zastosowanie filtra wody jest ona znacznie wyższa niż w tradycyjnych modelach. Może ona dochodzić do nawet 10 kilogramów. Stanowi to więc po części problem gdy w mieszkaniu znajdują się schody, bądź urządzenie obsługuje osoba starsza lub kobieta.

Ostatnią już wadą tego sprzętu jest bez cienia wątpliwości cena, która znacznie przewyższa standardowe modele. Co prawda za najtańsze z odkurzaczy przyjdzie zapłacić od 300 do 500 złotych, jedna szukając sprzętu z wyższej półki przyjdzie nam zapłacić już ponad tysiąc złotych. Taka kwota może dla części osób stanowić sporą przeszkodę.

Podsumowanie

Reasumując, odkurzacze wodne Rainbow to świetna alternatywa dla tradycyjnych modeli. Oferują one szerokie możliwości dzięki czemu są coraz chętniej wybierane. To idealne rozwiązanie szczególnie dla alergików oraz osób, które cenią sobie czystość na najwyższym poziomie. Jednakże skutecznie może odstraszyć cena, sama waga sprzętu oraz wymagająca eksploatacja.

Więcej tutaj: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-z-filtrem-wodnym-wady-i-zalety-27.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here