Słupki stalowe

Do zabezpieczania ramp, bram wjazdowych, narożników ścian, słupów konstrukcyjnych, a także przy wyznaczaniu miejsc parkingowych i wydzielaniu pieszych ciągów komunikacyjnych dość często wykorzystuje się słupki stalowe przytwierdzane do podłoża przy pomocy specjalnych kotew. Tego typu elementy zwykle malowane są w ostrzegawczych kolorach, dzięki czemu łatwiej jest je zauważyć i tym sposobem uniknąć przypadkowego zderzenia. Jakie są największe zalety tego typu słupków?

Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe

Największym autem słupków stalowych jest ich znacznie większa żywotność niż słupków lub innych rodzajów zabezpieczeń wykonanych z tworzyw sztucznych. Metalowe wygrodzenia są nie tylko solidniejsze, ale i zdecydowanie trwalsze. Nawet przy przypadkowym uderzeniu nie ulegają zupełnemu zniszczeniu. Co najwyżej można je lekko zagiąć lub zedrzeć z nich powłokę malarską. Słupki stalowe są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne, na niskie i wysokie temperatury czy niszczące działanie promieniowania słonecznego. Gdy sięgniemy po modele odpowiednio zabezpieczone przed korozją, ryzyko ich szybkiego zniszczenia jest minimalne. Przy prawidłowym montażu takie zabezpieczenie pozwala skutecznie ochronić wybraną przestrzeń, minimalizując tym samym ryzyko jej uszkodzenia przez dowolnego rodzaju pojazd.

Wysoki poziom estetyki, łatwy montaż i demontaż

W odróżnieniu od zabezpieczeń mobilnych, przenośnych, słupki stalowe kotwi się do podłoża, przez co stają się one trwałym elementem danej przestrzeni. W związku z tym producenci dbają o atrakcyjne wykończenie słupków, tak by nie psuły estetyki zabezpieczanego miejsca i dobrze komponowały się z industrialnym charakterem magazynów, warsztatów lub innych obiektów, w których najczęściej się je stosuje. Stalowy słupek ochronny ma prostą, minimalistyczną konstrukcję, dzięki czemu z łatwością wpisuje się w estetykę każdej przestrzeni. Oczywiście ze względu na zastosowany sposób malowania słupki rzucają się w oczy, ale taki jest przecież sens ich istnienia. Mają być widoczne, by minimalizować ryzyko zderzeń i skutecznie zabezpieczać wybrane fragmenty przestrzeni.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne zabezpieczenie ramp lub tych elementów konstrukcyjnych budynku, które są szczególnie narażone na uszkodzenia, montaż stalowych słupków o ostrzegawczych barwach będzie jedną z najlepszych metod ich ochrony. Takie zabezpieczenia są trwałe, estetyczne, nieskomplikowane w montażu, a przy tym stosunkowo tanie. W razie potrzeby można również dość łatwo je usunąć i wykorzystać w innym miejscu.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here