Kaligrafia

Kaligrafia była dawniej obowiązkowym przedmiotem w szkole, jednak w późniejszych czasach praktycznie “odeszła do lamusa”. Dziś jednak powraca – nie jako obowiązek, a rodzaj sztuki, po którą sięgają miłośnicy pięknego, odręcznego pisma. Jeśli i ciebie interesuje, albo chciałbyś zrobić komuś niezwykły upominek, zobacz, po co warto sięgnąć.

Dla początkujących: zestaw do kaligrafii

Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z kaligrafią, albo chcesz kupić komuś niezwykły prezent i nie do końca wiesz, co wybrać, naszą propozycją jest zestaw do kaligrafii. Znajdują się w nim wszystkie najbardziej potrzebne elementy, a dzięki ich różnorodności osoby początkujące będą mogły bez problemu przećwiczyć pracę ze stalówkami i tuszami. Jest to także ekskluzywny podarunek, który na pewno spodoba się bardziej wdrożonym miłośnikom liternictwa.

“Delux Pen & Ink Kit” marki Speedball to idealny przykład takiego zestawu do kaligrafii. Jego największą zaletą jest szeroki wybór najbardziej popularnych stalówek i tuszy, a także przewodnik, który pozwoli szybko wdrożyć się do liternictwa. Dzięki dodatkowym arkuszom do ćwiczeń pomoże w szybkim osiągnięciu perfekcji i zagwarantuje, że każdy, kto tylko pragnie, pozna bliżej tę sztukę.

Stalówki dla zaawansowanych

Osoby bardziej zaawansowane w kaligrafii bez wątpienia zdążyły już poznać, które stalówki są dla nich najbardziej użyteczne i wygodne. Posiadając już tę istotną wiedzę mogą wybierać dla siebie odpowiednie stalówki pojedynczo. Sklep dla plastyków maluje.pl posiada cały ich szereg, w którym znaleźć można stalówki o prostokątnym, zaokrąglonym, jak i płaskim kształcie. Każda z nich posiada możliwość tworzenia różnorodnych linii, dzięki czemu pozwalają osiągnąć bardzo piękne efekty.

Warto przy tym pamiętać, że do każdej stalówki należy oddzielnie zaopatrzyć się w obsadkę.

Tusze kaligraficzne

Klasyczna kaligrafia wykorzystuje zazwyczaj tusze czarne lub granatowe. Jednak nie należy ograniczać jej tylko do takich kolorów. Każdy,  kto chciałby wykonać kaligrafię w innej barawie, może sięgnąć po tusze, które mu to umożliwią, dzięki czemu uzyska niezwykłe napisy, zgodne z jego własnymi życzeniami i marzeniami.

Profesjonalny sklep plastyczny oferuje tusze w różnych odcieniach, od jasnożółtego, poprzez pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy i niebieski aż do zielonego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie praktycznie każdego napisu w dowolnej barwie.

Blok do kaligrafii

Rzeczą absolutnie niezbędną w ręce każdego pasjonata jest blok do kaligrafii, który pozwoli na tworzenie wymarzonych napisów. Powinien posiadać stosunkowo wysoką gramaturę i wysoką gładkość, dzięki czemu pióro i tusz świetnie z nim współpracują, nie zahaczając o nic. Jednocześnie blok taki nie przesiąka, co przekłada się na jego wytrzymałość i możliwość obustronnego wykorzystywania kartek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here