bezpieczny komunikator

Podejrzewasz, że ktoś niepowołany ma dostęp do Twoich prywatnych danych? To wcale nie jest tak nieprawdopodobne! Dowiedz się, co zrobić w takiej sytuacji

Szpiegowanie i podsłuchiwanie smartfona – to łatwiejsze, niż się wydaje

Do naszego życia nieustannie wkraczają coraz nowsze rozwiązania technologiczne. Możemy to zaobserwować między innymi po ewolucji telefonów – jeszcze kilkanaście lat temu ich główną funkcją było wykonywanie połączeń, a obecnie smartfony są w zasadzie małymi komputerami. Nowe możliwości często jednak wiążą się z ryzykiem utraty prywatności, szczególnie gdy chodzi właśnie o smartfony. To urządzenia, które są z nami niemal cały czas, nieustannie zbierając różnego rodzaju dane.

Aby poszczególne aplikacje mogły działać w pełni sprawnie, niekiedy konieczne jest przekazanie informacji o swoim położeniu czy aktywności na urządzeniu. Oznacza to jednocześnie, że praktycznie każdy smartfon jest wyposażony w mechanizmy tego rodzaju. To prosta droga dla cyberprzestępców, aby uzyskać dostęp do naszych osobistych danych – mogą to wykorzystać nawet bliskie nam osoby, którym z różnych powodów może zależeć na pozbawieniu nas prywatności. Możemy znaleźć liczne aplikacje szpiegowskie, które mogą przekazywać różnego rodzaju dane do osób trzecich. Niektóre z nich są dostępne za darmo w ramach okresu próbnego lub z ograniczoną funkcjonalnością, co sprawia, że niemal każdy ma możliwość naruszenia naszej prywatności.

Jakie informacje mogą wyciekać z naszego smartfona?

Aplikacje szpiegowskie są w stanie przechwytywać nasze SMS-y, rozmowy głosowe, dane aplikacji, hasła, położenie urządzenia, a nawet obraz i dźwięk z kamery oraz mikrofonu. W konsekwencji możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której niepowołana osoba ma dostęp do praktycznie wszystkich informacji na temat naszych działań. Dodatkowo możliwe jest nagrywanie obrazu i przekazywanie aktualnej treści, na przykład danych logowania czy odwiedzanych stron. Tak długa lista zagrożeń sprawia, że zdecydowanie warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzie do ochrony przed różnymi atakami.

UseCrypt Messenger to rozwiązanie, które pozwoli Ci szybko poradzić sobie ze szpiegami

Dzięki komunikatorowi UseCrypt Messenger możesz skorzystać z bezpiecznej linii komunikacji, która zdecydowanie ułatwi Ci kontakt ze światem w sytuacji, gdy Twój telefon zostanie zhakowany. Jeśli aplikacja rozpozna, że dana wiadomość może paść ofiarą szpiega, po prostu zablokuje jej wysłanie. UseCrypt Messenger ponadto zabezpiecza pliki wiadomości, które są przechowywane w pamięci smartfona. Szyfrowanie tego typu informacji jest niezbędne do utrzymania odpowiedniego standardu bezpieczeństwa. Co więcej, UseCrypt Messenger nie zapisuje treści wiadomości na serwerach – nie ma zatem mowy o sprzedawaniu naszych danych do zewnętrznych organizacji.

Jeśli chcesz szybko zadziałać i uniemożliwić niepowołanym osobom obserwację działania Twojego smartfona, zdecydowanie warto postawić na UseCrypt MessengerOpinie na temat UseCrypt Messenger wyraziło już wielu specjalistów i użytkowników i są przeważająco pozytywne. Ponadto komunikator sprawdza przy każdym uruchomieniu, czy urządzenie nie padło ofiarą ataku – w efekcie możesz cieszyć się stałą ochroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here