Jakie roboty sprzątające do domu i mieszkania

Odkurzacze bezworkowe, klasyczny ręczny odkurzacz bezprzewodowy czy może nowoczesny robot sprzątający? Tego typu pytania zadają sobie osoby, które chcą wymienić stary model odkurzacza na nowy. Decyzja jest o tyle trudna, że do niektórych sprzętów dokładana jest ssawka szczelinowa lub inne akcesoria, które ułatwiają sprzątanie. Inne modele mogą natomiast oferować takie udogodnienia jak funkcja prania, która czasami jest bardzo przydatna. Zanim więc kupisz nowy odkurzacz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

  1. Dlaczego warto kupić odkurzacz ręczny?
  2. Czym różnią się odkurzacze bezworkowe?
  3. Jakie roboty-odkurzacze są najlepsze?
  4. Najlepszy odkurzacz do podłóg twardych

Dzięki temu nowy model poradzi sobie z czyszczeniem krawędzi włosiem, a nawet zadba o porządki za ciebie. Znajdziesz tu również zalety takich sprzętów jak iRobot, Zaco, Neato oraz dowiesz się, dlaczego są lepsze niż zwykły odkurzacz Zelmer lub sprzęty innego popularnego producenta.

Dlaczego warto kupić odkurzacz ręczny?

Odkurzacz ręczny cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą ułatwić sobie sprzątanie. W tym przypadku dysza szczotkowa i rura teleskopowa połączone są z całym odkurzaczem, który jest zasilany z akumulatora. Dzięki temu tego typu odkurzacze nie wymagają zasilania z gniazdka. Tym samym można sprzątać bez ryzyka, że kabel będzie się plątał. Do takiego odkurzacza dostępna jest między innymi szczotka szczelinowa oraz ssawka podłogowa, co pozwala szybko posprzątać nawet nietypowe miejsca.

Czym różnią się odkurzacze bezworkowe?

Odkurzacz workowy to przestarzałe rozwiązanie i coraz więcej firm rezygnuje z jego stosowania w nowych modelach. Zamiast tego oferują klientom odkurzacze bezworkowe, a więc takie, w których wciągnięty kurz, sierść i inne zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika. Można go łatwo wyczyścić i tym samym nie trzeba wydawać pieniędzy na worki do odkurzacza. Jest to nie tylko bardziej ekonomiczne, ale też praktyczne. Zazwyczaj po kilku latach od zakupu odkurzacza zaczynają pojawiać się problemy ze znalezieniem pasujących worków. Bezworkowy model rozwiązuje ten problem. Nic więc dziwnego, że odkurzacze workowe stopniowo znikają z oferty producentów. W wielu przypadkach zastępują je roboty sprzątające, w których stosowane są końcówki typu szczotka płaska lub szczotka okrągła.

Jakie roboty-odkurzacze są najlepsze?

Zakup automatycznego robota wymaga zastanowienia się, z jakimi zanieczyszczeniami sprzęt będzie musiał sobie poradzić. Chociaż nie jest to najlepszy wybór do prania dywanów, to świetnie poradzą sobie z czyszczeniem naturalnego włosia. Taki typ odkurzacza znajdziesz w ofercie sklepu https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html, gdzie dostępne są modele ze stacją ładowania oraz pionowe. Nie musisz wówczas zastanawiać się, czy zwijacz przewodu nie wyrobi się po kilku miesiącach, ponieważ tego typu odkurzacz ze wbudowaną szczotką działa bezprzewodowo. Jeżeli więc wybierzesz dobry odkurzacz automatyczny, to będziesz mógł zrezygnować z samodzielnego usuwania sierści zwierząt oraz innych zanieczyszczeń. Przy zakupie warto sprawdzić dostęp do dodatkowych opcji, jak funkcja wydmuchu, opcja czyszczenia fug lub dostęp do nakładek pozwalających przeprowadzić mycie podłóg. W razie potrzeby można oczywiście dokupić później akcesoria typu szczotki, dysza długa lub ssawka szczelinowa krótka, jednak po co narażać się na dodatkowe koszty, skoro można wybrać na początku odkurzacz, który ma w zestawie wszystkie elementy. Najczęściej używana będzie prawdopodobnie szczotka wielofunkcyjna, która czasami opisywana jest jako szczotka uniwersalna. Najlepiej więc sprawdzić jej jakość, aby nie okazało się, że ssawka dywanowa szybko się zniszczy. Podczas wybierania robota odkurzającego lub klasycznego odkurzacza trzeba też sprawdzić, czy poradzą sobie w przypadku delikatnych powierzchni easy brush lub obsługują takie elementy jak ssawka flex. Bardzo duże znaczenie ma również moc silnika. Bez względu na typ odkurzacza, za słaba moc uniemożliwi odkurzanie lub sprawi, że uzyskane efekty nie będą satysfakcjonujące dla domowników.

Najlepszy odkurzacz do podłóg twardych

Duży wybór odkurzaczy, które świetnie poradzą sobie z podłogami twardymi, oferuje również https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze/robotysprzatajace.html. Wszystkie modele zostały starannie opisane, co ułatwi ci wybór odkurzacza z funkcją mycia filtra wodnego lub takiego, który sprawi, że pranie dywanów przestanie być problemowe. Na pewno warto sprawdzić, czy dołączona nakładka wielofunkcyjna będzie użyteczna, a ssawko szczotka uniwersalna poradzi sobie z częstym sprzątaniem. Nowością na rynku są modele, które mają wbudowany odświeżacz powietrza. Jest to jednak gadżet, który tak naprawdę nie jest szczególnie istotny. Równie dobrze można samemu psiknąć odświeżaczem po zakończeniu odkurzacza lub w momencie, w którym robot sprzątający zakończy pracę. Z drugiej strony, jeżeli ktoś ceni sobie duży komfort, to taką opcję może wziąć pod uwagę przy kupowaniu nowego odkurzacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here