Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku

Zalanie, pożar, włamanie z kradzieżą to tylko niektóre zdarzenia, przez które możemy stracić finansowo w kontekście posiadanego mieszkania w bloku. W związku z takim ryzykiem warto przekonać się, jakie możliwości daje ubezpieczenie mieszkania oraz ile może ono nas kosztować. Poniżej przeczytasz więcej na ten temat.

Czym jest ubezpieczenie mieszkania?

Polisa majątkowa, której przedmiotem jest mieszkanie, to umowa między towarzystwem ubezpieczeniowym a właścicielem nieruchomości. W założeniu chroni przez 12 miesięcy przed finansowymi skutkami ryzyk – więcej na ich temat poniżej. Jej przedmiotem jest mieszkanie, czyli mury oraz elementy stałe, takie jak okna, drzwi, armatura czy zabudowy. Poza tym możemy ubezpieczyć tak zwane ruchome mienie, czyli meble, sprzęty, cenną biżuterię, instrumenty muzyczne, domowe zwierzęta czy dzieła sztuki. Dokładna lista elementów majątku, które obejmie polisa, znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia. W umowie znajdzie się również suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, jaką towarzystwo ubezpieczeniowe może wypłacić po wystąpieniu szkód. Suma ta jest zbieżna z wartością mieszkania i elementów ruchomych, które zostaną włączone do polisy. Umowa, jak już wspomnieliśmy, trwa 12 miesięcy.

Od jakich ryzyk warto się ubezpieczyć?

W wypadku mieszkania w bloku niektóre zdarzenia są bardziej prawdopodobne niż inne. Na pewno musimy się upewnić, że jesteśmy chronieni od skutków zalania. To jedna z najczęstszych przyczyn zniszczenia mebli, ścian, elementów wykończeniowych, podłóg czy sufitów. Ponadto w bloku ryzykiem może być pożar, który w tego typu budynkach rozprzestrzenia się dość szybko. Innym zdarzeniem może być przepięcie – czy to z powodu wadliwej instalacji elektrycznej, czy uderzenia pioruna. Ponadto niezwykle istotnym zdarzeniem, od którego powinniśmy się ubezpieczyć, jest kradzież i dewastacja. Mimo różnych zabezpieczeń nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka włamania do mieszkania, zwłaszcza gdy np. przebywamy na zasłużonym urlopie.

Ile kosztuje polisa mieszkaniowa?

Wysokość składki ubezpieczeniowej w wypadku mieszkania w Lublinie wyniesie kilkaset złotych. Od czego zależy szczegółowa kwota? Podstawowym czynnikiem jest wartość nieruchomości, która wiąże się z jej dokładną lokalizacją i standardem budynku. Ponadto na cenę wpływa zakres polisy, a także ewentualne dodatkowe usługi, takie jak domowy Assistance czy OC w życiu prywatnym. Pierwsza z tych usług to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć błyskawiczny dostęp do usług fachowców. Gdy np. zepsuje się nam telewizor lub dojdzie do pęknięcia rury, to dzięki Assistance ubezpieczyciel wezwie osobę, która naprawi usterkę. OC w życiu prywatnym natomiast służy zabezpieczeniu naszych finansów przed szkodami, które możemy wyrządzić osobom trzecim. Dobrym przykładem będzie tu zalanie sąsiada z powodu awarii pralki.

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm, które oferują ubezpieczenia majątkowe. Wybór jednej oferty bywa żmudny – musimy w końcu porównać wiele propozycji pod kątem ceny, zakresu, dodatkowych udogodnień. Jest jednak na to sposób. Wystarczy, że zgłosisz się do biura Eurofinance w Lublinie, gdzie pomożemy Ci ubezpieczyć mieszkanie bez potrzeby czasochłonnego przeglądania ofert. Sprawdź, ile możesz zyskać i jak możesz chronić swój majątek przed niespodziewanymi zdarzeniami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here