Dobre smartfony w dobrej cenie – na co uważać kupując tani telefon?

Telefon dla osoby prowadzącej firmę czy nastolatka nie musi być drogi. Warto jednak szukać wśród ofert sprawdzonych producentów i modeli jak Huawei y6, by uniknąć rozczarowania. W przypadku sprzętu anonimowych marek często pojawiają się problemy.

W teorii można kupić dziś telefon za kilkadziesiąt złotych. I to również smartfon. W praktyce jednak o ile proste urządzenie do dzwonienia i SMS-owania tego typu może się sprawdzić, to już smartfony z najniższej półki sprawiają szereg problemów.

Wiele z nich ma własny system operacyjny, a więc zamiast nieograniczonej ilości aplikacji może ich być do wyboru tylko kilka. Zresztą nawet gdyby było ich więcej, to niewielka wbudowana pamięć nie pozwoliłaby na ich instalację. Takie smartfony będą rozczarowaniem dla nastolatka, który chce robić zdjęcia i kręcić filmiki – aparat zwykle ma jakość podobną, jak telefony komórkowe sprzed kilkunastu lat. Z kolei osoba prowadząca biznes będzie miała problemy z płynnym obsługiwaniem aplikacji banku. Dlatego lepiej wystrzegać się najtańszych smartfonów.

Tańsze modele znanych marek jak Huawei Y6

Tańsze modele znanych marek jak Huawei Y6

Z myślą o codziennym robieniu zdjęć czy wysyłaniu maili raczej trzeba więc zapomnieć o smartfonach za kilkadziesiąt złotych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie telefon producenta, który ma wieloletnią renomę. Warto szukać takich, którzy mają w portfolio zarówno bardzo dobre telefony, jak i te tańsze. Marki takie jak Huawei stosują sprawdzone rozwiązania z droższych sprzętów po kilku miesiącach czy latach w tańszych modelach smartfonów jak Huawei Y6. Podobnie wygląda to w przypadku marek Samsung czy Sony.

Szukając tańszego smartfona warto zwrócić uwagę nie tylko na producenta, ale też na system operacyjny. Starsze wersje Androida mogą być zawodne i mieć błędy, które wyeliminowano w nowszych odsłonach. Przykładowo w Huawei Y6, choć jest jednym z tańszych smartfonów w ofercie producenta, zastosowano Android Oreo sprzed niecałych dwóch lat. U mniej znanych wytwórców zdarzają się modele z Androidem Lollipop, który został wypuszczony na rynek w 2014 roku. Część nowszych aplikacji nie działa na starszych wersjach systemu. Poza tym system sprzed wielu lat oznacza większe problemy z bezpieczeństwem, więc korzystanie na takim smartfonie z aplikacji banku może być ryzykowne.

Telefon z dodatkowymi funkcjami

Telefon z dodatkowymi funkcjami

Czasem tańsze smartfony mają niewielką wbudowaną pamięć wewnętrzną. Warto więc sprawdzać, czy da się włożyć do nich standardową kartę pamięci, by zwiększyć pojemność. To, że telefon jest niedrogi, nie musi oznaczać, że będzie miał mało funkcji. Niektóre, jak Huawei Y6, pozwalają na przykład na umieszczenie w nich dwóch kart SIM, więc może to być telefon służbowy i prywatny w jednym. W modelu tym zadbano też o potrzeby fanów muzyki. Można puszczać piosenki z Huawei Y6 i innych telefonów tego samego producenta jednocześnie, a nawet uruchamiać tryb karaoke. Z kolei na słuchawkach da się wybrać tryb filharmonii czy klubu, przez co muzykę będzie słychać tak, jak na prawdziwym koncercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here