Obsługa prawna inwestycji budowlanych

Prawo budowlane jest to element, którego boją się przede wszystkim inwestorzy chcący wybudować blok, market czy też halę magazynową. Niestety, ale brak wystarczającej wiedzy na temat prawa budowlanego prowadzi do nieprzyjemnych sporów z państwem, dlatego tak bardzo istotne jest to prawo. Jeśli ktoś nie zna go, zawsze może skorzystać z pomocy osób trzecich.

Brak znajomości prawa

Jak wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia ludzi z przestrzegania go. Dlatego jeśli ktoś go nie zna, to jest narażony na bardzo przykre konsekwencje, a co za tym idzie jego inwestycja może obsunąć się w czasie lub może wzrosnąć jej cena. Przykładami konsekwencji nieznajomości prawa są:
1. Problemy w negocjacjach
Jeśli ktoś nie zna prawa to niestety, ale sprzedawca nieruchomości może mu namieszać w głowie i skomplikować cały proces transakcji. Sprzedawca może wymyślać jakieś dziwne prawa, które spowodują to, że cała nieruchomość zdrożeje i kupiec będzie musiał zapłacić za nią więcej niż się spodziewa.
2. Umowy
W umowach istotny jest fakt, że wszystko powinno być zapisywane terminowo i obie strony powinny dotrzymywać terminów. Jeśli ktoś tego nie uwzględni to niestety ale może dojść do kolejnego konfliktu, a w konsekwencji cała umowa może zostać unieważniona.

Gdzie szukać pomocy?

1. Radcy prawni
Obsługa prawna inwestycji budowlanych stała się bardzo popularna wśród radców prawnych. Znajomość prawa jest dla nich czymś normalnym i jeśli ktoś nie jest pewny swojej inwestycji, to zawsze może skorzystać z ich usług.
2. Znajomi, przyjaciele
Jeśli nie stać kogoś na zatrudnienie radcy prawnego, to zawsze może skorzystać z pomocy osób bliskich. Obsługa prawna inwestycji budowlanych to dość skomplikowany proces, jednak jeśli ktoś zna się na prawie to powinien sobie poradzić z różnymi kruczkami. Czasami warto popytać znajomych, czym się interesują, bo na pewno ktoś z nich będzie chciał przełożyć teorię na praktykę i podejmie się takiego zadania jakim jest obsługa prawna całej inwestycji budowlanej.

Podsumowując, nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania go. Warto podczas dużej inwestycji, zatrudnić specjalistów od prawa, którzy pomogą z umowami, a także doprowadzą całą transakcję do skutku. Jeśli kogoś nie stać na zatrudnienie fachowca to może poszukać takiej osoby wśród znajomych, przyjaciel będzie na pewno tańszą opcją.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here