Fotowoltaika

Fotowoltaika to niezwykle opłacalne i z perspektywy czasu ekonomiczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm oraz osób prywatnych, świadomych zalet jakie ono daje. Mimo to wielu ludzi nadal szuka w głowach odpowiedzi na pytania „Fotowoltaika co to jest?” albo „Fotowoltaika – na czym polega?” Instalacja fotowoltaiczna ma multum plusów dla użytkownika i środowiska. Nie generuje ona niepożądanych składników, a dodatkowo odciąża sieci energetyczne. Dzięki temu spalają one mniej węgla. Ma to bezpośredni wpływ na jakość powietrza, z którego korzystamy każdego dnia.

Fotowoltaika – na czym polega?

Fotowoltaika ma nam zapewnić dostęp do energii energetycznej pochodzącej z OZE. Niestety – opłacalność tego rozwiązania jest nierzadko podważana, ze względu na fakt, że Polska nie jest tropikalnym krajem, gdzie słońce świeci przysłowiowe 24h/dobę. Oczywiście mija się to z prawdą. U naszych sąsiadów za zachodnią granicą, warunki pogodowe są niemal identyczne, a jak najbardziej instalacje fotowoltaiczne znajdują tam coraz to więcej zwolenników. Najlepiej zwróćcie się z wątpliwościami do specjalistów, którzy dokładnie wytłumaczą Wam, jak sprawa będzie wyglądać w waszym przypadku. Takich firm jest obecnie na rynku sporo np. OZE Projekt.

Opłacalna czy nie, jak to jest z tą instalacją fotowoltaiczną?

O opłacalności fotowoltaiki będzie decydować głównie jej moc. Jeżeli poprawnie ją dobierzecie, ilość prądu który produkuje jest wystarczająca – w takim wypadku macie 100% pewności, że to była dobra decyzja, a inwestycja niebawem się zwróci. Warto już na etapie planowania pomyśleć o wparciu z Unii Europejskiej. Dofinansowanie fotowoltaiki sprawi, że okres zwrotu będzie zdecydowanie krótszy.

solary

Źródło: http://ozeprojekt.pl/realizacje/fotowoltaika-trowo-gmina-ostroda

Fotowoltaika Kalkulator OZE Projekt – ile kosztuje taka inwestycja?

Fotowoltaika pobiera energię ze słońca i zamienia ją w energię elektryczną, którą zasilicie laptopa, telewizor, ładowarkę, pralkę czy lodówkę. Pozyskany w ten, a nie inny sposób prąd jest absolutnie darmowy. Koszty związane z instalacją fotowoltaiczną to cena zakupu wszystkich elementów oraz montażu. Możecie to łatwo oszacować, wykorzystując Fotowoltaika Kalkulator OZE Projekt. Pamiętajcie, że końcowy koszt to wypadkowa ilości paneli oraz mocy całego systemu.

Na cenę Waszej instalacji będzie także oddziaływać jej montaż. Jeśli jest ona montowana na dachu pod kątem 35 stopni, czyli standardowo, będzie ona najniższa. Jeżeli natomiast montaż jest bardziej utrudniony i skomplikowany, liczcie się z wyższym kosztem.

panele solarne

Źródło: http://ozeprojekt.pl/fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne, a panele słoneczne – czy jest różnica?

Panele fotowoltaiczne niezwykle często są uznawane za to samo co panele słoneczne. Czym się różnią, bo na pewno nie wyglądem. On jest podobny i laik z większej odległości, z pewnością ich nie rozróżni. Różnica jest taka, że instalacja fotowoltaiczna wytwarza dla nas prąd, z kolei panele słoneczne mają za zadanie podgrzewanie wody użytkowej.

Czy fotowoltaika jest instalacją przyszłości?

Nie będziemy prorokować, ale na pewno staje się coraz bardziej popularna i potrzebna. Zapotrzebowanie na prąd wzrasta. Korzystamy z kilku komputerów, telefonów, tabletów itp. Tak samo jak nasz popyt na energię, wzrasta niestety jej cena, stąd ta powszechność. A co Wy myśleliście o tym rozwiązaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here