drzwiach zewnętrznych

Budowa domu wymaga przemyślanych decyzji nie tylko w kontekście planowania pomieszczeń, czy doboru poszczególnych materiałów. Niemałym wyzwaniem jest wybór drzwi zewnętrznych, które w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo w całym budynku. Jeśli zastanawiasz się, na jakim etapie prac powinno się wstawić właściwe drzwi zewnętrzne oraz jakie wybrać – zapraszamy do zapoznania z niniejszym poradnikiem.

Montujemy drzwi – o czym pamiętać?

Drzwi zewnętrzne są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, dlatego powinny znaleźć się na swoim miejscu już na etapie prac wykończeniowych i montażowych. Możliwi to zabezpieczenie budowy nie tylko przed niechcianymi gośćmi, ale również przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby przyczynić się do powstawania wilgoci, a nawet pleśni. Prawidłowo zamontowane drzwi nie powinny stanowić mostków termicznych, przez które grozi utrata ciepła budynku, ale również nie być stuprocentowo szczelne – aby zminimalizować ryzyko stęchlizny i nieprzyjemnego zapachu. Do momentu zakończenia prac budowlanych i większych prac remontowych, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tymczasowych zamienników, aby uniknąć obicia, czy uszkodzenia powierzchni, a dopiero na koniec wybrać właściwe drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl.

Dostępnych jest kilka materiałów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i jako zastosowanie wewnątrzklatkowe. Drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl wykonane zostały z wysokiej klasy blachy pokrytej folią dekoracyjną PCV. Idealnie sprawdzą się jako wejście do budynku, a dzięki wypełnieniu z wełny mineralnej zabezpieczą wnętrza przed nadmiernym wychłodzeniem.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wśród najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi, jest ich wykonanie oraz sposób zabezpieczenia. Drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa – oprócz zamków głównych wykonanych w technologii ryglowej, uzbrojone zostały w specjalistyczne wzmocnienia, takie jak antywyważeniowe bolce. Drzwi powinny być praktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego warto wybrać te, wyposażone od wewnętrznej strony w zamek dzienny, który umożliwia sprawniejsze zamykanie podczas obecności w domu.

Kolejnym czynnikiem, który warto rozważyć przy zakupie, jest energooszczędność wybranego modelu. Będzie się ona bezpośrednio przekładać na zabezpieczenie lokum przed wychładzaniem, a co za tym idzie – znajdzie odzwierciedlenie w rachunkach za ogrzewanie. Nie sposób pominąć kwestii wewnętrznej warstwy izolacyjnej – odpowiednio wykonana osłona nie tylko zminimalizuje ryzyko zamarzania w trakcie ujemnych temperatur, ale wpłynie także na wytłumienie dźwięków po obu stronach skrzydła drzwiowego.

Dobrą praktyką jest także wybór produktów wzbogaconych o listwy wzmacniające, dodatkowe uszczelki oraz wzmacniający próg. Po charakteryzujące się wysoką trwałością drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl zapraszamy do naszego sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here