Czy opłaca się robić hybrydy samodzielnie w domu

Wykonanie manicure hybrydowego to spory wydatek, który trzeba ponosić co około 3 tygodnie. Nic więc dziwnego, że zestaw do hybryd pozwalający robić je samodzielnie w warunkach domowych cieszy się takim powodzeniem! Czy jego zakup się opłaca?

Ile kosztuje zrobienie hybrydy w salonie?

Wiele osób chwali sobie możliwość zrzucenia na barki profesjonalistki opieki nad swoimi paznokciami. Bardzo często są to panie zapracowane, prowadzące własne biznesy, robiące karierę. Takie kobiety wolą raz na jakiś czas umówić się na manicure, zapłacić, poplotkować i napić się kawy podczas zabiegu, niż uczyć się robienia tego samodzielnie. Warto jednak, aby każda kobieta wiedziała, że można zakupić zestaw do hybryd i tym samym oszczędzić sobie tego comiesięcznego kosztu. Jakiego rzędu jest to wydatek?

Gabinety stylizacji paznokci oczywiście rywalizują między sobą cenami. Jednak nie należy spodziewać się w renomowanym salonie usługi pełnego zdjęcia starego lakieru i wykonania manicure hybrydowego ze zdobieniami w cenie niższej niż 100 złotych. W dolnej granicy plasują się zwykle gabinety zlokalizowane w małych miejscowościach oraz usługi kosmetyczek mobilnych, które nie muszą opłacać kosztów najmu lokalu, dlatego mogą sobie pozwolić na zabiegi za 50-80 złotych. Do ceny usługi należy oczywiście doliczyć czas i koszty dojazdu do salonu, a także konieczność zgrania terminów ze stylistką, co bywa utrapieniem.

Ile kosztuje zestaw startowy?

Cena zestawu startowego do robienia hybryd to 150-250 złotych, w zależności od wersji wyposażenia takiego pudełka. Zarówno w tańszej, jak i droższej opcji znaleźć można jednak wszystko, co jest niezbędne do tego, by w ogóle móc wykonać pierwszy manicure sobie lub koleżance. Zestaw do hybryd warto z czasem uzupełnić na przykład o frezarkę do paznokci, która kosztuje około 400-500 złotych, i zużyte w trakcie pracy nail cleanery, aceton, dodatkowe frezy do frezarki, pilniczki, bloczki polerskie, cążki oraz oczywiście nowe lakiery. Koszt pojedynczego lakieru hybrydowego to około 30 złotych. Należy jednak mieć na uwadze, że w przypadku robienia paznokci na własny użytek nie trzeba mieć tak bogatej kolekcji kolorów, jakimi dysponują profesjonalne stylistki.

Ile można zaoszczędzić?

Zważywszy na to, że paznokcie malowane hybrydą należy uzupełniać co około 3 tygodnie, w ciągu roku wydatek na stylistkę paznokci przy cenie 100 zł za usługę, będzie wynosił 1500 złotych. Tym samym, zakup start setu zwraca się już w drugim lub trzecim miesiącu. Oszczędza się również czas. Pomijając szczegółowe wyliczenia, z zestawem do domowych hybryd można usiąść w dowolnej chwili, bez konieczności oczekiwania na zabieg, umawiania go i dojeżdżania na niego, co zwiększa swobodę użytkowniczek w zakresie dysponowania własnym czasem. Panie, które zdecydowały się na zestaw do hybryd, zauważają też, że nie muszą organizować sobie wolnego popołudnia raz w miesiącu, aby pójść na hybrydę, ani nie wydają pieniędzy na paliwo czy bilety autobusowe, co jest niewielką, lecz zauważalną zaletą.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe profity, domowe hybrydy rzeczywiście mogą być świetnym rozwiązaniem dla pań, które nie lubią wydawać w ciągu miesiąca więcej pieniędzy niż to absolutnie konieczne. Wyćwiczenie się w stylizacji i robienie tego we właściwy sposób to tylko kwestia kilku prób – a wiele pań dzięki temu odkrywa w sobie duszę artystki i nabiera wprawy, która pozwala im również zasmakować właśnie w zawodzie stylistki paznokci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here