Gadu-Gadu

Co oznacza GG? Ten skrót jest przeważnie znany każdemu, szczególnie z młodszego pokolenia. GG to nic innego jak tytułowe Gadu-Gadu. Jest to nazwa bardzo popularnego po dziś dzień komunikatora internetowego.
Twórcą i pomysłodawcą słynnego GG jest polski informatyk – Łukasz Foltyn.
Pierwsze wydanie tego komunikatora datuje się na 15 sierpnia 2000 roku.
Dziś już wiele osób GG zastąpiło Messenger’em, jednakże wciąż gros ludzi korzysta z Gadu. Komunikator GG umożliwia użytkownikom prowadzenie w szybki i sprawny sposób rozmów tekstowych i głosowych, ale nie tylko między dwoma osobami. Można również tworzyć konferencje, w których na raz może uczestniczyć większe grono użytkowników. Poza tym na GG można też przesyłać między sobą pliki, czyli zdjęcia, filmiki itd.
Komunikator działa nie tylko na komputerze stacjonarnym. Można pobrać aplikację GG na telefon i swobodnie komunikować się ze znajomymi z każdego miejsca. Logo Gadu-Gadu jest bardzo rozpoznawalne, gdyż jest to po prostu uśmiechnięte słoneczko z promykami. Prawdopodobnie każdy choć raz widział w życiu ten znaczek. Bardzo słynny jest też dźwięk wiadomości przychodzącej na Gadu. Wiele osób ustawia również taki sam, gdy przychodzi SMS. GG w latach swojej świetności urzekało również oryginalnymi emotikonami. Każdy, kto korzystał z tego komunikatora używał ich wiele, by ożywić rozmowę. Większość z wcześniej wspomnianych emotikon była ruchoma, ale i bardzo różnorodna, co tylko działało na plus w przypadku popularności komunikatora jakim właśnie jest Gadu-Gadu.

http://www.miedzycechowy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here