Co oznacza środkowy palec?

Są różne sposoby na wyrażenie gniewu czy zirytowania. Niektóre z nich uchodzą za obraźliwe, ale niosą bardzo jasny przekaz. Co oznacza środkowy palec? Dość oględnie mówiąc, wyraża dezaprobatę. Dajemy do zrozumienia osobie, której ten znak pokazujemy, żeby spadała.

Gest wyprostowanego środkowego palca, podczas, gdy inne zostają zgięte do dłoni, jest osadzony w kulturze amerykańskiej i europejskiej. Potocznie nazywany jest fuckiem (czyt. fakiem), od angielskiego wyrażenia fuck off.

Wśród przyjaciół, którzy się dobrze znają, tego typu gest jest czasem jakby wzięty w nawias. Ludzie się na siebie wtedy nie obrażają. Na przykład, gdy Twój przyjaciel robi sobie z Ciebie żarty w towarzystwie, ale takie, które niby dotykają wstydliwych spraw, ale jednak nie robią Ci krzywdy, to wtedy, gdy pokażesz mu fucka, prawdopodobnie się roześmieje.

Co oznacza środkowy palec w codziennych sytuacjach? Kiedy się go używa? To przede wszystkim wulgarny sposób na wyładowanie emocji. Na przykład, gdy podczas jazdy samochodem ktoś zachowa się bardzo głupio i nieodpowiedzialnie np. zajedzie nam drogę. Zastosuje go także dziewczyna, gdy chłopak ją obrazi lub zachowa się wyjątkowo grubiańsko. Wtedy odpowiada mu w ten sam sposób, ale nie marnuje słów. Młodzież używa fucka jako formę popisywania się, wstawiając go na zdjęciach.

Taki gest warto zostawić na naprawdę szczególne sytuacje. Pod żadnym pozorem nie wolno pokazywać go w szkole czy w pracy. Co oznacza środkowy palec w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jedna: kłopoty.

http://www.kobiecosc.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGadu-Gadu
Następny artykułCo napisać do dziewczyny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here