Jak działa płyn micelarny?

Płyn micelarny to kosmetyk, który do pielęgnacji skóry twarzy został wykorzystany stosunkowo niedawno. Jego receptura w dużej mierze opiera się na połączeniu trzech różnych produktów, które wcześniej były stosowane oddzielnie i służyły niejako do trzyetapowego oczyszczania skóry twarzy. Należą do nich: mleczko do makijażu, żel do mycia twarzy i tonik. Każdy z nich miał swoje odrębne zadanie. Każdy też był stosowany w odpowiedniej kolejności. Powstaje zatem pytanie, czy połącznie działania trzech tak różnych produktów w jeden mogło się udać? Okazuje się, że tak, i to z wielkim powodzeniem! Płyn micelarny szturmem wbił się w na kosmetyczny rynek, podbijając serca kolejnych kobiet, które w pielęgnacji skóry twarzy cenią sobie skuteczność oraz oszczędność czasu. Sprawdźmy, jak działa ten wyjątkowy kosmetyk i czy rzeczywiście warto go stosować?

Płyn micelarny – potrójna moc działania!

Każda kobieta, która dba o swoją cerę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w codziennej jej pielęgnacji odgrywa staranne oczyszczanie skóry twarzy. Usunięcie nagromadzonych na skórze w ciągu całego dnia zanieczyszczeń, resztek obumarłych komórek naskórka, nadmiaru sebum oraz pozostałości kosmetyków stosowanych do makijażu to nie tylko zabieg higieniczny, ale także wstęp i zarazem najważniejszy krok w codziennej pielęgnacji. Bez niego każdy kolejny okazuje się być bezzasadny.

Przez długi czas, w zależności od poziomu świadomości oraz indywidualnych potrzeb skóry, każda z nas do oczyszczania twarzy używała trzech różnych produktów. Były to: mleczko do demakijażu, którego zadaniem było usunięcie ze skóry twarzy pozostałości kolorowych kosmetyków, żel do mycia twarzy, który miał pogłębiać oczyszczanie, jednocześnie odświeżając cerę i regulując pracę gruczołów łojowych, oraz tonik – kosmetyk wyrównujący poziom pH skóry, który kończył proces oczyszczania, przygotowując skórę twarzy do przyjęcia substancji zawartych w stosowanych następnie kremach do twarzy.

Zastosowanie trzech różnych kosmetyków, jak łatwo się domyślić, wymaga poświęcenia większej ilości czasu niż użycie jednego, wielofunkcyjnego. To właśnie ta idea przyświecała opracowaniu absolutnie wyjątkowego kosmetyku jakim bez wątpienia jest płyn micelarny, łączący w sobie działanie trzech różnych produktów.

Płyn micelarny, np. marki Garnier, poza tym, że usuwa makijaż i oczyszcza skórę twarzy, koi ją i nawilża, łagodząc podrażnienia i wyrównując jej poziom pH. Dzięki delikatnej formule może być stosowany także do oczyszczenia szczególnie wrażliwych miejsc, takich jak oczy i usta. Bardzo dobrze radzi sobie nawet z mocnymi kosmetykami do makijażu, pozostawiając skórę twarzy dogłębnie oczyszczoną i ukojoną. Łatwy w aplikacji, nie wymaga dodatkowego przemywania twarzy wodą.

Płyn micelarny – znajdź swój ideał

Ze względu na swoje wyjątkowe zastosowanie i skuteczność płyn micelarny bardzo szybko od momentu pojawienia się na rynku kosmetycznym zyskał grono wielbicielek, które systematycznie się powiększa o kolejne kobiety ceniące sobie wygodę i działanie kosmetyku. Kolejne koncerny kosmetyczne wprost prześcigają się w opracowywaniu kolejnych formuł, dzięki którym ich płyn micelarny mógłby stać się jeszcze lepszy. W związku z tym do sprzedaży systematycznie trafiają nowe produkty. Jak zatem wśród tak wielu różnych propozycji znaleźć idealny płyn micelarny?

Możliwości jest naprawdę wiele. Płyn micelarny w swojej ofercie posiadają takie marki jak m.in.: Garnier, Tołpa, Bielenda, Mixa, L’Oréal, Perfecta, Nivea, Dove i wiele, wiele innych. W wyborze najlepszego kosmetyku warto uwzględnić rodzaj posiadanej cery (sucha, tłusta, wrażliwa, mieszana, dojrzała, problematyczna), jak również sposób działania preparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here