Jak malować brwi

Coraz więcej kobiet do codziennego makijażu włącza także malowanie brwi, ale brak doświadczenia może spowodować, że efekt będzie po prostu karykaturalny. Dowiedz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów!

1. Nieprawidłowy kształt brwi

Malowanie brwi pozwala także nadać im odpowiedni kształt. Można to zrobić za pomocą nie tylko kredki, lecz także pomady czy cieni. Najpierw należy zaznaczyć kontur wewnętrzny i miejsce załamania brwi. Powinno być to dopasowane idealnie do kształtu twarzy. Nieprawidłowa forma i niedostateczne wygięcie brwi sprawi, że będą źle wyglądały i za bardzo będą rzucać się w oczy. A to z pewnością nie doda ci urody.

Nasza rada: miejsce zakończenia brwi i miejsce załamania można łatwo wyznaczyć pędzelkiem, przykładając go do nosa. Lekkie wychylenie od skrzydełka nosa powinno zaznaczyć, gdzie zrobić zagięcie łuku.

2. Brwi jak z szablonu

Ponieważ malowanie brwi należy zacząć od zaznaczenia dolnej linii, a dopiero następnie wypełnić resztę, brwi czasami stają się zbyt wygięte lub ostre. A to nie wygląda dobrze, zwłaszcza na twarzy owalnej lub w przypadku osób o delikatnym typie urody. To częsty problem malowania kredką. Dlatego najlepiej sprawdzić, jak malować brwi pomadą, która co prawda wymaga precyzji, ale łatwo jest poprawić ewentualne błędy.

Nasza rada: możesz rozetrzeć delikatnie dolny kontur, by brwi wyglądały bardziej subtelnie i naturalnie. Jeśli problem się powtarza, zrezygnuj z malowania kredką. Wypróbuj pomadę lub cienie w żelu.

3. Zbyt mocny makijaż brwi

Mocne brwi są modne, ale te zbyt wyraziste i za bardzo wykonturowane już nie prezentują się najlepiej. Bardzo często powodem takiego efektu jest nałożenie zbyt wielu kosmetyków lub za dużej warstwy kosmetyku. Ten problem dotyczy zwłaszcza osób malujących brwi pomadą.

Nasza rada: podstawową zasadą jest usunięcie nadmiaru kosmetyku szczoteczką. Wystarczy ci zwykła szczoteczka do brwi, dzięki której dobrze rozprowadzisz kolor i wyczeszesz nadmiar pomady.

4. Za mocny kolor

Większość osób sięga po ciemnobrązową kredkę – w końcu taki najczęściej mamy kolor brwi. Okazuje się jednak, że najczęściej kolor jest za mocny i bardzo wybija się na tle jasnej twarzy.

Nasza rada: kolor kosmetyków do brwi dobierz do odcienia włosów, a nie brwi. W większości przypadków dobrze sprawdzają się lekkie brązy i… szarości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here