Jak przechowywać biżuterię

Biżuteria musi być odpowiednio przechowywana i pielęgnowana, by zachowała swoje walory. To ulubione dodatki wielu pań, ale wymagające należytego traktowania. Dobierz poszczególne ozdoby do stylizacji, okazji, osobowości oraz typu urody, ale też zwróć uwagę, jak je przechowujesz. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek.

Przechowywanie a porządek w biżuterii

Przechowywanie biżuterii nie powinno być problemem, trzeba po prostu pamiętać o kilku ważnych dla wyglądu i właściwości ozdób kwestiach. Uporządkowanie biżuterii sprawi, że zachowasz porządek w nawet bogatej kolekcji, a łańcuszki nie będą nigdy poplątane, bransoletki porysowane, a kolczyki – nie do pary. Wiesz, że trzymanie jej luzem, przy kaloryferze czy w szufladzie może jej zaszkodzić? Podpowiadamy, o czym jeszcze warto pamiętać.

Złota biżuteria – przechowywanie

Biżuteria wymaga przede wszystkim odpowiedniego uporządkowania i przechowywania. Najpierw uporządkuj ją w dowolny sposób – kieruj się materiałem, przeznaczeniem lub rodzajem albo stylem ozdób. Złota biżuteria powinna być trzymana osobno, podobnie jak srebra oraz ozdoby z innych tworzyw – jak drewno czy szkło. Poza tym cenne dodatki nie powinny być narażone na wilgoć czy światło, gdyż wtedy szybciej ciemnieją – będą wtedy wymagać czyszczenia. To czynność zarówno czaso-, jak i pracochłonna, a poza tym ryzykowna, jeśli stosujemy domowe sposoby. W czym zatem może być trzymana srebrna czy złota biżuteria?

Kuferek. Zabezpieczy ozdoby przed czynnikami mającymi na nie negatywny wpływ, a dodatkowo stanie się ozdobą salonu czy sypialni. Możesz zainwestować w kilka kuferków na różne ozdoby – jak złota biżuteria, elementy ze srebra, ze stali, z kamieniami szlachetnymi czy też eleganckie dodatki lub w stylu casual albo boho. Do wyboru są najróżniejsze kuferki – stylowe lub minimalistyczne, o różnej pojemności. Jeśli masz pokaźnych rozmiarów kolekcję, przyda się na pewno kilka kuferków albo szkatułek.

Pudełko. Pudełko sprawdzi się tak samo, a jest tańsze. Co prawda również mniej eleganckie, ale we wnętrzach minimalistycznych może to być zaleta. W przypadku mieszkań glamour wybierz ozdobną szkatułkę lub kuferek. Pudełka posłużą do przechowania różnych, zarówno casualowych, jak i tych wartościowych ozdób. Złota biżuteria, ozdobiona kamieniami szlachetnymi, powinna być trzymana osobno, dlatego najlepiej kup więcej niż jedno.

Można też wykonać pudełko lub kuferek własnoręcznie – idealnie w swoim stylu. W Internecie dostępne są różne projekty oraz materiały wideo, na których warto bazować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here