Jaka karta do wideorejestratora

Zastanawiasz się, jaka karta microSD będzie najlepsza do smartfona lub rejestratora? Dobra karta do telefonu to nie ta sama karta, którą włożysz m.in. do wideorejestratora. Zwykle jednym z kryteriów, które bierzemy pod uwagę, jest cena. Jednak tania karta pamięci pochodząca z niesprawdzonego źródła może nas zawieść – ryzykujemy utratę danych czy błędny zapis. Podpowiadamy, jaką kartę microSD kupić.

Przeznaczenie karty to podstawa

Na inne kryteria zwrócimy uwagę, wybierając kartę microSD dedykowaną do smartfona, a na inne parametry, gdy analizowane będą karty do monitoringu. Wyborowi odpowiedniej karty warto poświęcić trochę czasu – niezależnie od tego, czy szukasz karty do telefonu, aparatu fotograficznego, a może kamery czy wideorejestratora. Zacznij zatem od określenia, do czego będzie ona służyć. Karta CCTV, czyli przeznaczona między innymi do systemów dozoru wizyjnego, musi być solidna i pojemna.

Karty do monitoringu – solidne i pojemne

Słaba karta pamięci może oznaczać spore ryzyko utraty zapisanych na niej danych. Brak zdjęć czy filmów z wakacji może być dotkliwy, ale wyobraź sobie jeszcze gorszą sytuację – jak na przykład skasowanie nagrań z wideorejestratora. By zadbać o bezpieczeństwo ważnych danych, karta musi być solidna i szybka. Skorzystaj z naszych wskazówek – podpowiadamy, jaka karta do wideorejestratora będzie właściwym wyborem.

Trwała karta microSD do wideorejestratora

Urządzenie rejestrujące zapisuje cenne dane, dlatego zainwestuj w trwałą i solidną kartę, która zapewni im bezpieczeństwo. Dane te mogą być dowodem w sprawie o włamanie, kradzież lub w innych przypadkach – na przykład w razie kolizji czy wypadku drogowego. Jednak każda taka karta ma ograniczoną żywotność – w pamięci typu flash można coś zapisać pewną liczbę razy. Z tego powodu trzeba wybrać jak najtrwalszą kartę – liczba możliwych zapisów danych zależy od rodzaju i jakości pamięci flash.

Czym różni się karta do rejestratora od karty do telefonu?

Przeciętnej jakości kartę pamięci można zwykle zapisać kilkaset razy. To dobry wynik dla modelu do smartfona, ale nie do urządzenia rejestrującego. Jeśli na zwykłej karcie microSD nagrywane są cały czas pliki wideo, przestanie ona spełniać swoje zadanie stosunkowo szybko. Często występują też problemy z odtworzeniem zapisanego pliku wideo – tanie karty to często ryzyko błędnego zapisu.

Karty do monitoringu są znacznie żywotniejsze i mają dodatkowo mechanizmy korekcji błędów. Lepiej też pracują w wysokich temperaturach. Inwestycja w droższą kartę zwróci się, bo zakup słabszego modelu sprawi, że będzie trzeba kupić ich kilka – w rezultacie kwota będzie wyższa niż za jedną solidną i trwałą kartę do rejestratora. Porządnej jakości karta pozwoli czuć się bezpiecznie i oszczędzi frustracji związanych z jej powolną pracą lub utratą danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here