Jak sprawnie zarządzać flotą pojazdów

Zarządzanie flotą pojazdów nie jest łatwym zadaniem. To proces, na który składa się choćby prowadzenie ewidencji samochodów, nadzór nad eksploatacją aut czy analiza kosztów. Nie może zatem dziwić, że firmy transportowe szukają skutecznych narzędzi, które pomogą przy zarządzaniu flotą i sprawią, że zarządzanie to będzie dużo bardziej efektywniejsze.

Na czym polega zarządzanie flotą samochodów?

Im więcej samochodów, tym zarządzanie flotą staje się coraz trudniejsze. Oznacza to konieczność większego nakładu pracy, który potrzebny jest do monitorowania floty i zarządzania nią. Bez profesjonalnych narzędzi trudno wyobrazić sobie realizację tych zadań skutecznie i efektywnie. Właściwe zarządzanie flotą pojazdów polega m.in. na zakupie nowych pojazdów, ich obsłudze technicznej, nadzorowaniu liczników oraz lokalizowaniu pojazdów i monitorowaniu tras. Dodatkowo dochodzi do tego nadzór nad naprawą szkód komunikacyjnych.

Narzędzie skutecznie wspomagające zarządzanie flotą pojazdów

Aby zarządzanie flotą pojazdów przebiegało sprawnie dobrze jest zainwestować w nowoczesny system zarządzania flotą pojazdów. Narzędzie takie daje bowiem możliwość automatyzacji wielu procesów. To choćby możliwość gromadzenia wszystkich danych dotyczących kosztów związanych z utrzymaniem floty w jednym miejscu. Mowa tu choćby o takich kosztach jak paliwo, naprawy czy ubezpieczenie. To także możliwość gromadzenia i przechowywania w jednym miejscu wszystkich dokumentów dotyczących pojazdów wchodzących w skład floty. Wszystkie te funkcje posiada m.in. system SATIS CFM Smart. Wspomniany system pozwala także na planowanie wielu cyklicznych czynności. Przykładem mogą być przeglądy, serwisowanie czy przedłużanie umów ubezpieczeniowych. Dzięki temu zarządzanie flotą pojazdów staje jest dużo sprawniejsze i efektywniejsze.

Monitoring i lokalizacja pojazdów

Jednym z kluczowych elementów zarządzania flotą pojazdów jest lokalizacja samochodów i monitorowanie ich tras. Dlatego system do zarządzania flotą koniecznie musi to umożliwiać. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie parkiem pojazdów, optymalizacja kosztów związanych z utrzymaniem floty oraz optymalizacja wykorzystania posiadanych zasobów. Nowoczesny system GPS zamontowany w autach to z pewnością efektywniejsze zarządzanie flotą pojazdów. Co ważne, przynosi to korzyści nie tylko dla przedsiębiorcy, ale również i dla samych kierowców. Pozwala bowiem na ograniczenie różnego rodzaju formalności, zapewnia bezpieczeństwo kierowcom i zabezpiecza samochody na wypadek kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here