Jak szybko pozbyć się kaca

Co jest najgorsze w dobrych imprezach i wyjściach do baru z dawno niewidzianymi znajomymi? Oczywiście – kac gigant po przebudzeniu na drugi dzień. Kac i związane z nim nieprzyjemności sprawiają, że marzymy o tym, by cofnąć czas i powiedzieć wczorajszej wersji siebie, że może już wystarczy z tymi drinkami…

Nie opanowaliśmy jeszcze trudnej sztuki podróżowania w czasie, ale znamy inne sposoby na kaca, które mogą ułatwić ci życie w poimprezowy poranek. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak szybko pozbyć się kaca i odzyskać radość życia!

Krok 1: zadbaj o higienę

Po szaleństwach sobotniej (czy też piątkowej, a czasem nawet wtorkowej) nocy całe twoje ciało odczuwa spore zmęczenie. Nie dokładaj mu więc dodatkowych ciężarów. Zacznij od zmycia z siebie wszystkich wątpliwych pamiątek dobrej zabawy: zanieczyszczeń i toksyn, które zgromadziły się na twojej skórze i uniemożliwiają jej swobodne oddychanie.

Nie zostawaj w łóżku w nieskończoność – wstań i zrób sobie miłą, nie za gorącą kąpiel albo odświeżający prysznic. Już samo to sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej.

Krok 2: zjedz coś pożywnego

Brak apetytu na kacu to normalna rzecz – ale warto jednak przemóc się i zjeść pożywne śniadanie, które dostarczy organizmowi niezbędnych do szybkiego powrotu do pełni sił składników. Bez tego wszystkie inne sposoby na kaca mogą się okazać bezskuteczne…

Idealnym posiłkiem na kaca wydaje się jajecznica ze świeżą natką pietruszki: cysteina zawarta w jajkach pomoże wątrobie w szybszym usunięciu toksyn. Natka pietruszki zawiera natomiast sporo łatwo przyswajalnej witaminy C, przyspieszającej rozkład alkoholu. Z tego samego powodu warto więc na kacu sięgać także po cytrusy.

Krok 3: weź elektrolity

Nadmierne spożycie alkoholu wiąże się często z nieodpowiednim nawodnieniem organizmu. Aby zadbać o prawidłowe nawodnienie, warto dodatkowo wesprzeć organizm, przyjmując rozpuszczalne w wodzie elektrolity w tabletkach musujących.

Warto pić też wodę średniozmineralizowaną zawierającą cenne elektrolity i minerały. Mogą one pomóc w odzyskaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu, dzięki czemu szybciej staniesz na nogi.

Krok 4: porządnie się dotleń

Najprostsze sposoby na kaca według wielu osób są najlepsze – a odrobina ruchu na świeżym powietrzu potrafi zdziałać cuda. Wiemy, że pewnie ci się nie chce, ale zachęcamy do wyjścia na spokojny, długi spacer. Kilka głębokich wdechów na świeżym powietrzu, kilka kroków energicznego marszu – i od razu zauważysz różnicę.

A jeśli alkohol tak cię znokautował, że nie czujesz się na siłach, żeby wyjść z domu, szeroko otwórz okna i wpuść świeże powietrze do środka. To też powinno pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here