jakie są typy urody?

Czterema podstawowymi typami urody są: wiosna, lato, jesień i zima, każdy z nich charakteryzuje się innym kolorem skóry oraz włosów. W związku z tym każda z kobiet jest inna i powinna wykonywać makijaż oraz nosić ubrania opierające się na konkretnej palecie barw. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego typu, dzięki któremu będziemy mogły wyglądać atrakcyjniej. Dziś przybliżymy cechy dwóch typów, takich jak wiosna i lato, czym się od siebie różnią?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/wiosna-czy-lato-jakim-typem-urody-jestes/

Czym charakteryzuje się typ urody wiosna?

Panie o typie urody wiosna wyróżniają się subtelną, ciepłą karnacją. Ich skóra jest blada, prawie przeźroczysta, pozbawiona jest piegów, posiada lekko żółtawo-złoty odcień. Gdy zostanie wystawiona na działanie promieni słonecznych, napiera pięknej, brązowej opalenizny. Włosy kobiety wiosny nie mają jednego określonego koloru, mogą posiadać wiele odcieni. Jednak najpopularniejszy jest blond. Włosy w kolorze orzecha lub jasnego brązu nie są zbyt często spotykane.

W przypadku koloru oczu, tutaj również nie ma reguły. Mogą być niebieskie, zielone lub piwne, to co je jednak wyróżnia to to, że barwy są mało intensywne. A usta? Najczęściej występują w odcieniu moreli lub brzoskwini. Jeżeli chodzi o makijaż to kobieta wiosna powinna postawić na takie pastelowe kolory, jak delikatny, pudrowy róż lub brzoskwinię. A unikać powinna ostrej czerwieni i pozostałych modnych barw.

Teraz czas na garderobę, kobieta wiosna powinna bazować na takich kolorach jak: żółty, zieleń, jasny róż, brąz, czerwień, granat oraz fiolet. Dzięki tym radą, naturalne piękno zostanie podkreślone i wydobyte, a zewnętrzny wizerunek wyraźniejszy.

Jakie cechy posiada typ urody lato?

Pewnie wiele Pań się zdziwi, ale typ urody lato nie ma nic wspólnego z ciepłymi barwami, w jego przypadku przeważają chłodne tony. Kobiety o tym typie urody posiadają stonowaną, ale delikatną cerę. Zazwyczaj o jasnej karnacji, mimo to dość dobrze znoszą promienie słoneczne. Początkowo opalenizna jest czerwona, ale z czasem zamienia się w piękną chłodno-oliwkową. Co do włosów, najczęściej są one mysie, więc nie jest to mocna strona lata.

Kobiety o typie urody lato mogą posiadać takie oczy jak: piwne, jasnozielone, szare lub jasnoszare. Pozbawione są jednak intensywnego odcienia. Panie o tym typie urody powinny malować się delikatnie i subtelnie, tak by podkreślić swoje naturalne piękno. Najbardziej odpowiednimi kolorami są: beż, turkus, delikatny brąz oraz pudrowy róż.

Zobacz też: http://www.insult.pl/zimny-typ-urody-czym-sie-rozni-od-pozostalych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here