Jak urozmaicić grę wstępną

Kobiety często skarżą się na brak gry wstępnej lub jej monotonię. Bywa, że ich partnerzy wykazują się wielką fantazją i pomysłowością, ale tylko na początku związku… Później zaczyna być, cóż, ciągle tak samo. A to robi się niestety po prostu nudne. Tymczasem wcale wiele nie trzeba, by wnieść do związku trochę urozmaicenia. Nawet drobne rzeczy potrafią sprawić, by gra wstępna stała się bardziej atrakcyjna… i bardziej podniecająca. Dla obojga.

A może by tak zamknąć oczy?

Jedna z najbardziej klasycznych – ale i skutecznych – sztuczek, pozwalających na zwiększenie doznań w czasie gry wstępnej, to sięgniecie po prostu po… opaski na oczy. Trudno znaleźć coś bardziej prostego w obsłudze. Mają postać szarfy do przewiązywania oczu albo maseczki nakładanej na głowę. I to wszystko. A jednak działają – i to bardzo dobrze. Ich skuteczność polega na tym, że odcinając zmysł wzroku jednocześnie wyostrzają wszystkie pozostałe. Przede wszystkim zaś dotyk. Bardzo łatwo możecie się przekonać, że mając zasłonięte oczy, wszystkie bodźce będziecie odbierać mocniej i dokładniej. Przesunięcie palcami po skórze, dotknięcie ustami, pocałunki, pieszczoty. Nagle nabierają nowego wymiaru i stają się wyraźniejsze, bardziej intensywne.

Atutem opasek na oczy jest też ich akceptowalność. To nie są jakieś wyuzdane  gadżety dla dorosłych. To po prostu niewinna opaska, ale to jak działa, potrafi zaskoczyć. I może też zachęcić do sięgnięcia po coś więcej… Świetnym wyborem jest bielizna erotyczna, jak w sklepie https://www.erotino.pl/70-bielizna. To także „gadżet”, który jest bardzo łatwo akceptowalny przez kobiety, a przez mężczyzn więcej niż mile widziany. Połączenie opaski z bielizną, z której partnerkę można zmysłowo uwalniać jest   naprawdę ekscytujące.

Czuły dotyk czyni cuda

Kolejną z klasyczny pozycji jest nic innego, jak masaż. Nie przejmujcie się, jeśli nie macie ku temu wielkich zdolności i predyspozycji. Nie musicie udawać fizjoterapeutów, po prostu dotykajcie się. Starajcie poznać się swoje ciała bez parcia na zbliżenie. Nie spieszcie się. Zadbajcie o odpowiednią atmosferę, która będzie sprzyjać relaksowi, pozwoli się odprężyć i zapomnieć o wszystkim, prócz dłoni dotykających ciała. Nie trzeba do tego wiele.

Dobrej jakości olejek do masażu, dostępny w sklepie, najlepiej pachnący. Dostępne są nawet balsamy do masażu zawierające pobudzające afrodyzjaki, by jeszcze bardziej rozpalić wasze fantazje i zmysły. Spokojna muzyka w tle, przygaszone światła, wyłączone telefony. I tak można zacząć masaż, który będzie grą wstępną. Dotykać całego ciała, nie tylko najbardziej intymnych obszarów. Zresztą niewykluczone, że znajdziecie u siebie czy partnera/ki miejsca, w których dotyk będzie szczególnie przyjemny, a których wcześniej nie znaliście. O ile będziecie robić wszystko powoli i nie spiesząc się. Gra wstępna wcale nie musi prowadzić do zbliżenia, może być przyjemnością samą w sobie. Delikatną, spokojną, czułą…

Całkiem spora część olejków i balsamów do masażu to produkty typu 2w1. Oznacza to, że mogą być używane także jako lubrykanty https://www.erotino.pl/76-lubrykanty. Czyli gra wstępna rozpoczyna się delikatnie, ale dotyk partnera nie musi omijać bardziej intymnych miejsc. A może nawet nie powinien?

Trochę więcej pikanterii?

Seks może być piękny i romantyczny, ale można też dorzucić do niego szczyptę  agresywności, wulgarności, dominacji. Na ile będzie ona duża, to zależy tylko od was. Jedna z podstawowych zasad, nie tylko gry wstępnej, jest taka, że obie strony muszą się na wszystko zgadzać. Jeśli więc dominacja, to najpierw dokładnie uzgadniacie, co możecie zrobić, jak daleko się posunąć. I kiedy przerwać. W czasie gry wstępnej bardzo chętnie wykorzystywane są kajdanki erotyczne, które zresztą idealnie współpracują z już wspominanymi opaskami. To  objaw z jednej strony dominacji, z drugiej – uległości. Oraz oczywiście zaufania do partnera czy partnerki. Nie musi to być nic naprawdę odważnego czy wyzywającego, nie musicie od razu sięgać po pejcze. Same kajdanki, połączone z uczuciem oddania się w pełni we władzę drugiej osoby, dają bardzo pikantne doznania. Większość osób czasem fantazjuje o scenach, w których może dominować, lub być zdominowanym. I często nie spełnia fantazji, bo wstydzi się o nich mówić. Tymczasem w sklepie internetowym https://www.erotino.pl/ można znaleźć tak wiele sposobów na ich zrealizowanie…  Czasem jedyne, czego potrzeba, to odwaga, by porozmawiać o nich z partnerem.

To zatem kolejny element, który w grze wstępnej bardzo się przydaje. Rozmowa. Mówienie o tym, co chcecie sobie zrobić i co chcecie, by wam zrobiono. Ale wcale niekoniecznie dopiero przed samym zbliżeniem. Dobra gra wstępna może trwać już od rana, podsycana pikantnymi słowami, okraszona dwuznacznymi SMSami, a może nawet jakimś zdjęciem? Słowa potrafią wiele. Rozpalają wyobraźnię, budują pomysły, prowokują fantazje. Mówi się, że mózg, nie ciało, jest najbardziej erogennym organem. Warto więc zadbać również o niego i prowadzić grę wstępną nie tylko dotykiem, ale i słowem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here