Eleganckie paski męskie dostępne są w wariantach o zróżnicowanej szerokości, grubości oraz w różnych wzorach. Nie jest także tajemnicą, że można znaleźć je w wielu kolorach. Elegancki gentleman lub mężczyzna wybierający się na ważne wydarzenie o wysokim stopniu formalności w większości przypadków powinien wybrać pasek męski w kolorze czerni lub brązu. Elegancki mężczyzna zawsze wybiera skórzane paski męskie, chyba że ubiera smoking, frak lub decyduje się na spodnie skrojone specjalnie do noszenia szelek. Jest to nie tylko wysoce praktyczny element – jest najważniejszym oraz najbardziej wyróżniającym się, tuż za krawatem, elementem stroju. Naturalnie jego wzór powinien pasować do reszty stroju, jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego kolor. Skórzane paski męskie z mosiężnymi klamrami przyozdobionymi szlachetną śniedzią charakteryzują eleganckich oraz pewnych siebie mężczyzn. Jak sprawić, aby pasowały do pozostałych elementów stroju?

Pasek męski powinien zostać dobrany przede wszystkim do koloru butów

Naturalnie czarny pasek pasuje do czarnych oraz ciemnogranatowych butów. Paski brązowe warto komponować z butami brązowymi oraz wiśniowymi. Czarny pasek będzie świetnie wyglądał ze srebrną klamrą, którą należy skompletować z innymi akcesoriami w tym kolorze np. spinką do krawata. Kreacje garniturowe są spójne kolorystycznie, dlatego pasek dobrany do koloru butów będzie pasował do całości, jeśli same buty do niej pasują. Eleganckie paski męskie w kolorze czerni będą się wspaniale prezentowały z czarnymi garniturami, a także białymi – dla odważnych i pewnych siebie gentlemanów. Warto wspomnieć także o tym, że skórzane buty oraz paski powinny mieć tę samą fakturę. Wielu szanujących się producentów butów oraz pasków tworzy całe kolekcje z tego samego gatunku skóry, które z łatwością rozwiązują ten problem. Jest to jednak rozwiązanie przede wszystkim dla osób poszukujących zestawów ekstrawaganckich.

Skórzane paski męskie muszą być dostosowane do okoliczności

W przypadku zestawów biznesowych warto stawiać przede wszystkim na czarne modele. To samo tyczy się wydarzeń o wysokim stopniu formalności. Czarny kolor podkreśla męską niezależność, pewność siebie oraz odwagę. Jest zatem oczywiste, że w przypadku kreacji casualowych można z powodzeniem postawić na paski brązowe. Warto wybierać także spośród modeli w jaśniejszych odcieniach. Dla wielu osób pleciony brązowy pasek męski będzie świetnym urozmaiceniem stroju. Eleganckie paski męskie w czarnym kolorze są polecane przede wszystkim do kreacji formalnych oraz półformalnych. Brązowe paski to natomiast tylko i wyłącznie domena strojów codziennych.

Pasek powinien pasować do pozostałych akcesoriów

Paski powinny pasować nie tylko do spodni oraz marynarki, lecz także do pozostałych akcesoriów. Tyczy się to nie tylko ogólnego koloru paska, lecz także jego klamry. Wprawne oko dostrzeże kontrast między czarną tarczą zegarka oraz srebrną klamrą paska. Skórzane paski męskie nie mogą w żadnym wypadku „gryźć się” z krawatem lub muchą. Bardzo ciekawym pomysłem jest także kreacja, w której pasek męski jest dopasowany do sznurowadeł butów. Ma to szczególne zastosowanie w stylizacjach sportowych. W takich warto jednak postawić na paski parciane.

Na ile pasek meski oraz inne elementy mogą różnić się od siebie kolorami?

Kupowanie idealnie dopasowanych do siebie kolorami elementów stroju może być wyzwaniem, szczególnie gdy mężczyzna chce skomponować swój strój ze swoich ulubionych butów, marynarki oraz spodni. Eleganckie paski męskie bez problemu mogą w niewielkim stopniu różnić się odcieniem od pozostałych elementów. Jeśli ta różnica jest zbyt duża ich kolor można dostosować dzięki nakładaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Tyczy się to w szczególności sytuacji gdy buty oraz pasek męski różnią się od siebie odcieniem w zbyt dużym stopniu. Stosowanie do obu elementów tych samych specyfików pozwoli zbliżyć je do siebie pod względem kolorystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here