Oprócz niezbędnych akcesoriów komputerowych w postaci klawiatury i myszy, dostępnych jest cała masa najróżniejszych przedmiotów, które również mogą okazać się bardzo przydatne. Znajdą coś dla siebie zarówno pracownicy biurowi, jak i gracze, graficy czy też młodzież. Co zatem warto dokupić do swojego podstawowego zestawu, aby korzystanie z komputera było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze?

Przydatne akcesoria komputerowe, w które warto zainwestować

Podstawą w przypadku pracy przy komputerze jest posiadanie ergonomicznej klawiatury i myszy, czyli zapewnienie sobie prawidłowego ułożenia dłoni i nadgarstków. W przeciwnym razie po pewnym czasie pojawi się ból nadgarstka i nawet może wystąpić tzw. pięta gracza. Warto również zainwestować w podkładkę pod nadgarstek do myszki czy też nawet pod klawiaturę. Najlepiej sprawdzają się modele żelowe, wykonane z dobrej jakości materiału. Pomocne jest również ramię na dokumenty, które można w łatwy sposób przymocować do monitora. Dzięki temu nie tylko można zaoszczędzić miejsce na biurku, ale także ułatwić sobie wprowadzanie danych czy czytanie dokumentów. W codziennej pracy przydatne okazują się być również płyty CD/DVD oraz środki czyszczące do akcesoriów i monitorów.

Ciekawym gadżetem jest również lampka LED do klawiatury z giętkim przewodem. Zawsze pod ręką warto mieć także dodatkowy pendrive, aby nie doszło przypadkiem do utraty efektów całodziennej pracy. W celu ochrony danych warto wybrać model na hasło czy też nawet na odcisk palca. Dobrze jest mieć także przy sobie powerbank, czyli dodatkowy akumulator, który można ładować za pomocą komputerowego portu USB. Pozostając jeszcze przy sprzęcie komputerowym, przydatne okazuje się być urządzenie wielofunkcyjne i zestaw głośników oraz zewnętrzny dysk twardy, kamera internetowa do nagrywania filmów i robienia zdjęć. Z kolei dla graczy świetnym gadżetem będzie kierownica, a najlepiej cały zestaw wraz z hamulcem i pedałem gazu. Do komputera można nawet podłączyć nowoczesną tablicę, która może pełnić rolę interaktywnego tabletu/ekranu projekcyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here