kosmetyki

Lato to czas, kiedy nasze ciało potrzebuje specjalnej opieki. Spowodowane jest to wysokimi temperaturami, które niekorzystnie wpływają nie tylko na naszą skórę, ale również włosy. Wraz z coraz cieplejszymi dniami zmienia się nasza garderoba. Jednak to nie jedyny aspekt, który powinien zmienić się w upalne dni. Chodzi tutaj o naszą kosmetyczkę, a raczej jej zawartość. Kosmetyki na lato powinny być przede wszystkim lżejsze i mieć za główne zadanie ochronę przed wysuszaniem i promieniami słonecznymi. Jakich kosmetyków używać latem, a z czego zrezygnować? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/kosmetyki-na-lato-z-czego-warto-zrezygnowac/ 

Lekkość i pielęgnacja 

Nasze ciało po zimie wymaga regeneracji. Wiele kobiet w takim celu sięga po olejki i masło do ciała pełne witamin. Posiadają one jednak swoją negatywną stronę. Pomimo tego, że w cudowny sposób oddziałują na skórę, to są zdecydowanie za ciężkie na letnie upalne dni. Co więcej skóra posiada kompletnie inne potrzeby. Przygotujmy się więc na lato z głową, zastępując ciężkie kosmetyki tymi o lekkim i przyjemnym składzie. 

Zamiast masełek i olejków, użyjmy mleczka lub musu do ciała. Taka lekka konsystencja sprawie, że nie będziemy czekać na wchłonięcie się produktu. Co więcej pamiętajmy o kremie ochronnym. Nie zapominajmy też o peelingu, jednak pod żadnym pozorem nie róbmy go na poparzonej słońcem skórze. Zamiast tego postawmy na żel aloesowy i mleczko z alatonią. W naszej kosmetyczce nie powinno zabraknąć nawilżającego balsamu do ciała, żelu aloesowego na podrażnienia, a także balsamu do opalania z faktorem minimum 30 SPF. 

Lekki podkład na lato 

Nasza skóra nie lubi zatykania porów. Silikonowe bazy pod makijaż czy ciężkie fluidy mogą faktycznie cudownie ujednolicić twarz, Jednak ich codzienne używanie może narobić nam więcej szkód niż pożytku. Latem nasza skóra się poci, a także zdecydowanie potrzebuję kosmetyków lżejszego kalibru. 

Kiedy nie możemy rozstać się z podkładem, nawet w upalne dni, to jest na to rozwiązanie. Zamiast podkładu warto postawić na lekkie kremy BB lub CC. Dostępne są one w kilku odcieniach i z pewnością wybierzemy odcień, pasujący do naszej karnacji. Dobre są też lekkie podkłady mineralne. Posiadają one naturalny skład i są idealny dla naszej skóry. Nie jest ona obciążona, a wręcz przeciwnie odżywiona i świeża. 

Zadbaj też o włosy 

Dużo mówi się o ochronie skóry, jednak warto wspomnieć też o włosach. Mało kto zwraca uwagę na ich pielęgnację, a latem Jest to szczególnie ważne. Nadmierna ekspozycja włosów na słońce powoduje, że szybciej się wysuszają i puszą. Latem dobrze zaopatrzyć się w olejki chroniące włosy przed promieniami słonecznymi. Warto pomyśleć Też o ochronnym sprayu na włosy z SPF 15, szamponie i odżywcze nawilżających włosy oraz suchym szamponie dla błyskawicznego odświeżenia włosów. 

Zobacz też: http://www.insult.pl/sukienka-na-lato-midi-czy-maxi/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here