włosy
fot.: pexels.com

Decydując się na zabieg farbowania włosów, każda kobieta marzy o utrzymaniu intensywnego i głębokiego koloru. Niestety, wiele z nich nie wie, w jaki sposób utrwalić kolor nawet na kilka tygodni po zabiegu. Jak się okazuje, w tym celu pomocna może się okazać odpowiednia pielęgnacja. Jakich więc kosmetyków używać, aby zachować kolor i intensywność farbowanych włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dluzej-zatrzymac-kolor-farbowanych-wlosow/

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów pielęgnacyjnych, które przedłużą intensywność koloru farbowanych włosów. W swojej kosmetyczce zawsze warto mieć także maski i odżywki nawilżające. Oprócz tego, warto zakupić szampony przeznaczone dla danego koloru włosów. Jeżeli ma się włosy blond, rude lub brązowe, to preparaty te dzięki zawartym substancjom, pogłębią ich kolor i zapobiegną wypłukiwaniu się.

Nawyki, które przyczynią się do przedłużenia koloru włosów

Oprócz stosowania odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, warto pamiętać także o kilku zasadach. Przede wszystkim, nie należy myć włosów szamponem po pierwszym farbowaniu szybciej, niż dopiero po 24 godzinach. Inaczej, barwnik może się wypłukać. W późniejszych tygodniach również warto umykać częstego mycia. Zbyt częste stosowanie szamponów sprawia, że farbowany kolor włosów szybciej płowieje.

Warto także pamiętać o stosowaniu specjalnych preparatów zawierających filtry przeciwsłoneczne. Zabezpieczy to włosy przed promieniowaniem, a co za tym idzie – kolor nie będzie płowieć. Włosy przed filtrami UV można zabezpieczyć także za pomocą kapelusza lub chusty.

Ponadto, zaleca się unikania stylizacji włosów z użyciem ciepłego powietrza. Powoduje ono bowiem, że kolor zaczyna delikatnie zanikać. Tak samo sytuacja wygląda przy regularnym używaniu mocno nagrzanej prostownicy lub lokówki.

Jeżeli będzie się stosować powyższe rady, szybko będzie można zauważyć znacznie trwalszy kolor swoich włosów. Dzięki temu, rzadziej będzie trzeba wykonywać zabiegi farbowania włosów. A co za tym idzie – włosy nie będą tak osłabione ciągłym przyjmowaniem sztucznego pigmentu.

Przeczytaj też: http://www.insult.pl/czy-mezoterapia-skory-glowy-jest-skuteczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here