Balsam do suchej skóry - codzienna pielęgnacja ciała

Codzienna pielęgnacja skóry powinna stać się standardem dla osoby, której cera wykazuje cechy szczególnej wrażliwości bądź suchości. W jaki sposób robić to efektywnie i przy tym nie narazić się na jeszcze większe szkody? Jednym ze środków, które warto polecić to balsamy do suchej skóry.

Regeneracja skóry – codzienny rytuał

Wśród balsamów do ciała, możemy znaleźć kilka grup o różnym przeznaczeniu takich jak balsamy wyszczuplające i antycellulitowe oparte o L-karnitynę i ekstrakty roślinne; brązujące zawierające dihydroksyaceton; balsamy o działaniu nawilżającym i regenerującym. Chcielibyśmy poświęcić uwagę tej ostatniej grupie i zadedykować ją posiadaczkom suchej skóry.

Co powinien zawierać dobry balsam do ciała nawilżający do suchej skóry?

Przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego, które nie powinny alergizować skóry. Wartościowe substancje to oleje roślinne (np. migdałowy, kokosowy, arganowy, macadami) i lipidy, ale także kwasy owocowe czy też alantoina pełniące ważną rolę wspierającą. Z ich pomocą zadbamy o nawilżenie skóry, pomożemy jej w regeneracji warstwy ochronnej, a co za tym idzie, przywrócimy bądź utrzymamy zdrowy wygląd. Posiadaczki skóry wyjątkowo suchej i wrażliwej powinny zwrócić uwagę również na składniki takie jak gliceryna oraz na informację czy receptura kosmetyku była przygotowana pod kontrolą medyczną. Balsamy tego typu jak np. Balsam do ciała Mixy, działają wręcz jak opatrunek na zniszczoną skórę.

Kolejna podstawowa kwestia pielęgnacji to regularność w stosowaniu, czyli codzienny nawyk nakładania balsamu. Ale bez obaw o przesadę i negatywne efekty pod postacią np. zatykania porów – o ile oczywiście wybierzemy produkt o odpowiednim składzie.

W jakich sytuacjach używać balsamów do ciała?

Oczywiście, wskazane jest używanie balsamu, zwłaszcza balsamu do suchej skóry, po każdej kąpieli, ale są także kąpiele po takich czynnościach, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Mamy tu na myśli np. prysznic po wizycie na basenie z chlorowaną lub ozonowaną wodą – to przynosi wyjątkowe wysuszenie niezależnie od cery. Tak samo należy spojrzeć na postępowanie po sportowym treningu czy to na siłowni czy joggingu. Podobnie jest z opalaniem, gdzie jesteśmy wystawieni mimo kremów do opalania z filtrami, na promieniowanie UV. Z kolei warto również zwrócić uwagę na regenerację skóry po depilacji.

Pamiętajmy jednakże o najważniejszej kwestii czyli regularności- wspomniany Balsam do ciała Mixy nie tylko jest bezpieczny w częstym użyciu, ale także nie wydrenuje nam portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here