Lampy wiszące do salonu – to warto o nich wiedzieć

Można by rzec, że salon jest sercem domu. To w nim cała rodzina spędza czas wolny. To swojego rodzaju bawialnia i sypialnia w jednym. Zwykle jest on oświetlany lampą wiszącą z góry i jest to jego główne oświetlenie. Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku modelom lamp wiszących do salonu.

Lampy wiszące do salonu – warianty nowoczesne

Mamy XXI w. i nowe technologie zaskakują nas nowymi rozwiązaniami. Choć nie ma (jeszcze) latających taksówek, to z całą pewnością można urządzić swoje mieszkanie w sposób niezwykle nowoczesny. Oczywiście do tego wystroju dobrawszy odpowiednią lampę wiszącą, która sprawnie oświetli cały salon. Choć nowoczesność jeśli chodzi o aranżację wnętrz ma niejedno oblicze, to dla każdego nowoczesnego stylu jest kilka cech wspólnych. Przede wszystkim fundamentem nowoczesnego dizajnu jest prostota. Dotyczy to też lamp sufitowych. Ujmijmy to tak: im mniej lampa przypomina żyrandol z sali balowej z dworku lub zamku, tym jest nowocześniejsza. Nie chodzi tu o to, że musi być wymyślnie futurystyczna. Mowa tu raczej o prostocie w zdobieniu, na nowoczesnych lampach nie spotkamy ich zbyt wiele. Nie oznacza to w żadnym wypadku nudy. Nowoczesne lamypy wiszące do salonu mogą mieć różne kolory jak i dizajn. Mogą mieć kolorowy lub stonowany abażur. Jego rozmiar może być okazały lub nieduży. Może on też przypominać osłonę lampy fabrycznej z drutu. Może to być pojedyncza żarówka zwisająca na kablu, sznurku a nawet na łańcuchu. Ale równie dobrze do sufitu może być przymocowana listwa, z której zwisają 4 żarówki bez abażuru. Wystarczy więc postanowić w jakim z nowoczesnych stylów urządzony będzie nasz salon a znalezienie odpowiedniej lampy sufitowej, będzie tylko kwestią czasu.

Lampy wiszące do salonu – warianty klasyczne

Klasyka to wcale nie jest tandeta ani nuda. Lampy wiszące do salonu, owszem, czerpią z przeszłości jeśli chodzi o dizajn, jednak nie musi to być wcale przeszłość zamierzchła. Niektóre rzeczywiście mocno kojarzą się z historią, zwłaszcza te patynowe. Jednak obecnie projektanci zdają się sięgać do darzonych obecnie wielką nostalgią lat 90-tych. Zobacz tutaj ofertę jednego ze sklepów https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu. Korzystają też z różnych materiałów. Łączą np. chromowany metal z elementami wykonanymi z jasnego drewna. Lampy mają jednolite czarne abażury okrągłe lub kwadratowe, szklane ze zdobieniami. Mogą one być też wykonane z materiału. Spotykane są, podobnie jak w wariantach nowoczesnych, pojedyncze lampy wiszące lub też listwy z kilkoma żarówkami. A więc dla miłośników klasyki, również znajdzie się odpowiedni model lampy wiszącej, która nada charakteru oświetlanemu przez nią salonowi.

Lampy wiszące do salonu – ceny

Rozbieżność cenowa wśród lamp wiszących istnieje ale nie jest zbyt porażająca. W zależności od modelu za lampę wiszącą, która będzie pasować do salonu między ok. 100 a 400 złotych (mowa tu o lampach klasycznych). Nowoczesne i stylowe modele można znaleźć już od niespełna 50zł, jednak mogą przekraczać i 1200zł. Kluczową kwestią jest jednak całokształt wystroju salonu. Przy odpowiednim planowaniu, lampa wisząca za niedużą kwotę może nadać charakteru i przyozdobić pomieszczenie. Zwróćmy uwagę na detale, czy lampa będzie pasować do mebli. Czy jej kolor, z pozoru identyczny, będzie komponował się z kolorem np. nóg stolika kawowego lub fotela. Najlepiej jest utrzymać pomieszczenie w jednym stylu bez względu na to czy ma ono wymiar nowoczesny czy klasyczny. Nie ulega jednak wątpliwości, że odpowiednia lampa wisząca do salonu znajdzie się dla każdego z nich. Wystarczy dobry plan aranżacji  i nieco cierpliwości przy jej szukaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here