Czy wiesz jak dbać o skórę twarzy

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa, aby cieszyć się idealną cerą bez niedoskonałości. Większość z nas ma jednak różne problemy skórne, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o cerę, aby była zdrowa i piękna. Przede wszystkim zdefiniuj rodzaj swojej cery i określ jej potrzeby, aby odpowiednio dobrać codzienne kosmetyki (typu olejek do mycia twarzy, mleczko, tonik itd.).

Typ skóry a codzienna pielęgnacja

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja oraz regularne oczyszczanie cery – mleczko, żel czy olejek do mycia twarzy i ciała to podstawa. Jednak wybór kosmetyków jest niezwykle szeroki – wiele z nich to preparaty wysokiej jakości, ale nieodpowiednio dobrane do typu cery nie przyniosą spodziewanych efektów.

Przy ich wyborze należy przede wszystkim zwracać uwagę, do jakiego typu skóry (sucha, normalna, tłusta, mieszana, wrażliwa) są one przeznaczone – źle dobrane nie pomogą, a nawet mogą zaszkodzić. Przyjrzyj się skórze twarzy i sprawdź, jakie są jej potrzeby.

Poranne oczyszczanie i wieczorny demakijaż

Podstawą w pielęgnacji twarzy jest jej staranne oczyszczanie rano i wieczorem, czyli zmycie resztek makijażu, nadmiaru sebum, kurzu itp. Sięgnij m.in. po olejek myjący do twarzy, żel, piankę lub mleczko, następnie płyn micelarny oraz dobrej jakości tonik, a dopiero później nałóż krem do codziennego stosowania.

Krem na dzień i na noc

Olejek do mycia twarzy i ciała oraz płyn micelarny to istotne kosmetyki. Po ich zastosowaniu sięgnij po tonik, a następnie po dobrze dobrane kremy – na dzień lub na noc i specjalnie pod oczy. Teraz skóra jest gotowa do przyjęcia cennych składników, które zapewnią jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Do porannej pielęgnacji właściwe będą kosmetyki o lekkiej konsystencji – do cery normalnej zwykle nawilżające, do suchej – odżywcze i intensywnie nawilżające, a do tłustej – delikatnie matujące. Ich zadaniem jest pielęgnacja oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry, a także ochrona przed wpływem niebezpiecznych czynników zewnętrznych.

Dodatkowe kosmetyki do pielęgnacji

Olejek myjący do twarzy, tonik oraz kremy to zestaw podstawowy. Codzienną pielęgnację warto jednak urozmaicić – do wyboru są specjalistyczne zabiegi oraz kosmetyki typu maski, sera i peelingi. Będą one pomocne w procesie regeneracji naskórka, ale nie powinno się używać ich codziennie, gdyż wyróżniają się silnym działaniem i bardzo skoncentrowanym składem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here