Montaż parapetów

0
1552

Parapety to element nie tylko praktyczny, ale również bardzo dekoracyjny. Podczas zmiany okien w swoim mieszkaniu warto sporą uwagę zwrócić na wybór odpowiednich parapetów. Białe, plastikowe parapety odchodzą do lamusa. Cechuje je wysoka podatność na zniszczenia i mała trwałość. Wymagają one regularnego czyszczenia odpowiednimi środkami, gdyż bardzo szybko pojawiają się na nich żółte, nieestetyczne plamy. Nie można doprowadzić również do zawilgocenia parapetu, gdyż słabej jakości modele mogą nabrzmieć od wody.

Montowanie parapetu wbrew pozorom nie jest trudne, jednak warto zlecić to profesjonalnej i sprawdzonej firmie, która pracę wykona w sposób umiejętny przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i preparatów.

Koszt montażu parapetu

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje montaż parapetów. Cena uzależniona jest od wielu czynników. Gdy parapety montowanie są przez firmę, która montowała również okna najczęściej usługa ta nie jest odpłatna. Gdy parapety montowane są z opóźnieniem przez innych fachowców za tego typu usługę należy zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływ na koszt ma wielkość parapetów, ich ilość i ilość zużytego materiału.

Aby znaleźć firmę w swojej okolicy, która świadczy tego typu usługi wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej. W okno wyszukiwania należy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład montaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych Gdańsk bądź sprawdzona firma montująca parapety w okolicach Trójmiasta.

Na zewnątrz budynku najlepiej sprawdzają się parapety metalowe, wykonane z wytrzymałej i grubej blachy. Tego typu modele można przemalować w razie potrzeby na dowolny kolor, przy pomocy odpowiedniej farby.

Do wnętrz najlepszym wyborem są parapety wykonane z kamienia, granitu bądź konglomeratu. Kamień i granit cechuje bardzo wysoka trwałość i odporność na różnorodne uszkodzenia. Za metr tego typu produktu należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Do wyboru są różne odcienie, dzięki czemu każdy klient bez problemu znajdzie odpowiedni wzór dla swojego wnętrza. Konglomerat jest nieco tańszą alternatywą dla kamienia. Niestety jest on mniej trwały i bardziej podatny na uszkodzenia.

W sklepach chemicznych, dyskontach i supermarketach dostępne są specjalne środki chemiczne, przeznaczone do czyszczenia wyrobów z kamienia i konglomeratu. Preparaty pozwalają na dokładne wyczyszczenie wszelkich zabrudzeń i nadają powierzchni piękny połysk. Na parapetach nie należy stawiać mokrych i zabrudzonych doniczek, gdyż mogą one pozostawić nieestetyczny ślad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here