List motywacyjny programista

W świecie programistów dzisiaj najcenniejsze są umiejętności oraz posiadane doświadczenie – to właśnie one w większości przypadków decydują o tym, czy pan X zostanie zatrudniony w firmie Y. Świat komputerów oraz programów poszedł tak bardzo do przodu i tak bardzo brakuje rąk do pracy, że obecnie nie tylko studia brane są pod uwagę, jeśli chodzi o rozmowy rekrutacyjne do firm, zdarza się, że wystarczają odpowiednie szkolenia, posiadanie certyfikatów czy zaświadczeń o ukończonych modułach. Niektóre firmy zastrzegają sobie jednak konieczność złożenia wraz z CV także listu motywacyjnego, chociaż najczęściej spotykamy się z tą praktyką w przypadku prac stricte biurowych.
Niemniej jednak jeśli taki wymóg firma stawia przed kandydatem, list motywacyjny programista również musi umieć napisać i to w taki sposób, by przekonać do siebie rekruterów. Co powinno znaleźć się w liście motywacyjnym takiego kandydata? Jakie są najważniejsze elementy, o których nie wolno zapomnieć?
Na liście motywacyjnym programista powinien umieścić miejscowość oraz datę w prawym górnym rogu, w lewym – swoje dane teleadresowe, włączając w to adres e-mail. Poniżej, znów po prawej stronie, powinien znajdować się adres firmy, do której aplikuje. Następnie w liście motywacyjnym programista powinien odnieść się do ogłoszenia, na które odpowiada, a także daty i miejsca jego zamieszczenia. W kolejnym akapicie należy opisać swoje wykształcenie, które będzie tym cenniejsze, im bardziej będzie dopasowane do aplikowanego stanowiska. Warto w tym właśnie miejscu opisać też swoje doświadczenie zawodowe wraz z nazwami firm, szczególnie, jeśli zajmowałeś się w nich podobną tematyką czy tego samego typu zagadnieniami.
Następnie należy opisać siebie, swoje mocne strony oraz to, jakim jesteś człowiekiem, czy potrafisz pracować w zespole, czy samodzielnie. Dobrze jest również zawrzeć informacje o tym, do czego się dąży, jakie są twoje przewodzące cechy charakteru, a także jakie dodatkowe atuty posiadasz. W przypadku pracy programisty wręcz niezbędną dodatkową umiejętnością będzie znajomość języka angielskiego – im wyższa, tym lepiej dla kandydata.

http://www.babiniec-cafe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here