Zarobki programisty Java

Wiadomo nie od dzisiaj, że praca związana z programowaniem opłaca się w dzisiejszych czasach bardzo i że każdy, kto posiada jakiekolwiek predyspozycje do kodowania stron w tym języku, powinien iść na kursy doszkalające czy bliżej związać się z tym tematem – dla własnego dobra. Najczęściej nurtującym pytaniem jest to, jak wysokie są zarobki programisty Java?
Należy zacząć jednak głównie od tego, jaki jest zakres działalności osób zatrudnionych na podobnym stanowisku. Na stanowisku programisty w języku Java konieczne jest tworzenie kodów źródłowych najróżniejszych programów, w zależności od branży, w jakiej działa zatrudniająca firma. Samo programowanie to jednak nie wszystko – do tego dochodzi programowanie oraz samo testowanie systemów informatycznych, poszukiwanie rozwiązań mających na celu optymalizowanie oprogramowania, uzupełnianie najróżniejszej, wymaganej dokumentacji technicznej posiadanych systemów, które związane są z rozwijaniem oprogramowania, na którym pracuje. To także często współpraca z innymi działami firmy – ze specjalistami z zakresu analizy, projektantami systemów informatycznych, a także z zespołem odpowiedzialnym za wdrożenie stworzonego systemu.
Obecnie zarobki – uśrednione – w Polsce to 7 144 złotych brutto. Aż co druga osoba zatrudniona na stanowisku programisty w języku Java cieszy się zarobkami między 4 931 złotych brutto a aż 9 958 złotych brutto. Jedna czwarta najmniej zarabiających w tym zawodzie osób dostaje brutto mniej niż 4 931 złotych, natomiast jedna czwarta zarabia więcej niż 9 958 złotych brutto.
Wszystko będzie zależeć przede wszystkim od miejsca zatrudnia, od wielkości firmy, projektów i klientów przy i dla których firma realizuje zlecenia oraz od prestiżu. Najlepiej płacą nie zawsze w największych korporacjach, tam jednak zwykle można liczyć na awanse z biegiem czasu oraz nawet możliwość prowadzenia czy koordynowania własnego projektu.

http://www.mediaelite.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułList motywacyjny programista
Następny artykułPraca w Grecji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here