Majówka 2020 na Kujawach

Czasami spędzenie czasu w miejscu oczywistym wcale nie jest najlepszym pomysłem. Są inne możliwości, które warto mieć na uwadze, zwłaszcza gdy żyje się w tak bogatym w atrakcje i różnorodnym kraju jak Polska. Majówkowe plany jak mało które sprzyjają wyjazdom. Zamiast siedzieć w domu warto ruszyć się z miejsca i sprawdzić, co ma do zaoferowania województwo kujawsko-pomorskie! Jak się okazuje, ten nie zawsze doceniany przez turystów region może stanowić wręcz fenomenalną lokalizację majowego wypadu. Ci, którzy się na takowy zdecydują mogą po pewnym czasie dojść do wniosku, że warto tam wrócić – tym razem na dłuższy pobyt.

Historia, kuchnia i muzyka

Kujawy są krainą, w której przez wiele lat rozgrywały się wydarzenia kluczowe dla rozwoju państwa polskiego. Przede wszystkim chodzi tutaj o zależności wynikające z konfliktu z Zakonem Krzyżackim, ale z uwagi na swoje geograficzne położenie również później dochodziło do tarć politycznych i etnicznych, związanych przede wszystkim z aspektem pruskim. To wszystko widać wyraźnie w konkretnych punktach na mapie Kujaw, a już szczególnie na Ziemi Dobrzyńskiej. Interesującej z uwagi na historię, ale też piękno przyrody i ciekawą lokalną kulturę.

turniej rycerski

Możliwość spróbowania pysznych kujawskich dań właśnie w tych okolicach jest wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na przekazywane kolejnym pokoleniom receptury potraw i przysmaków. W tle cały czas przewijają się ciekawe akcenty polskich dziejów i wielkie nazwiska. Ośrodek Chopinowski w Szafarni to jedna z niepodważalnych atrakcji tych ziem. Jeśli ktoś gustuje w muzyce klasycznej, to bez wątpienia powinien skierować tam swoje kroki. Tym bardziej, że w ciągu roku odbywa się tam szereg ciekawych imprez, warsztatów i renomowany konkurs pianistyczny.

Zamkowa sceneria dla zakochanych i nie tylko

Jeśli już szukać na Kujawach perełek, to miejscowością ze wszech miar godną uwagi jest bez wątpienia Golub-Dobrzyń. Tam widać szczególnie wyraźnie, jak bardzo losy tych ziem związane były z krzyżakami i toczącym się wiele lat konfliktem. Pozostałością z tamtych czasów pozostał imponujący zamek z krzyżackim rodowodem, który stanowi kluczową lokalną atrakcję. Nie tylko zachwyca architekturą i bogatymi losami, ale jest też kulturalno-społecznym ośrodkiem różnorakiej aktywności – od turnieju rycerskiego aż po cenioną w świecie Toruńską Wystawę Psów Rasowych.

dwor fijewo

Resztki średniowiecznej zabudowy, na czele z murami obronnymi oraz elementami zlokalizowanymi w rynku, są starannie odrestaurowane i wyeksponowane. Tworzą otoczenie sprzyjające komplementacji historii, ale też spędzaniu czasu we dwoje. Sprzyja temu również znakomite zaplecze hotelowe w postaci Dworu Fijewo. To jeden z najwyżej ocenianych obiektów hotelowych w całym regionie, w urzekającym otoczeniu i z doskonałą restauracją na miejscu. To wyborna baza dla majówkowego pobytu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Sprawdź ofertę Majówka na Kujawach przygotowaną przez Dwór Fijewo.

Dwór Fijewo ul. PTTK 21, 87-400 Golub-Dobrzyń, rezerwacja – recepcja hotelowa – + 48 (56) 682 01 16.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here