Mała przestrzeń w domu - jakie drzwi wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zagospodarowanie przestrzeni nie jest wcale łatwym zadaniem, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużej powierzchni mieszkania. W takim przypadku zaczyna się walka o każdy metr, który jest niemalże na wagę złota. Projektanci wybierają więc rozwiązania, które są przede wszystkim praktyczne i pozwalają w komfortowy sposób korzystać z niewielkiej przestrzeni mieszkania. Dziś skupiamy się na wyborze odpowiednich drzwi – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Na rynku znaleźć można różne rodzaje drzwi wewnętrznych, które można zastosować w domu. Niestety nie wszystkie rodzaje będą odpowiednie do każdego wnętrza, a szczególnie do takiego, w którym nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni. Wybierając więc drzwi, należy zwrócić uwagę na system otwierania i wybrać takie, które nie będą zabierać wolnego miejsca.

Najbardziej popularne są oczywiście drzwi uchylne – to tradycyjny model drzwi, który jest stosowany w różnorodnych pomieszczeniach. Takie drzwi mogą otwierać się na lewą lub prawą stronę. Niestety taki model drzwi nie jest polecany w małych pomieszczeniach, gdyż potrzebują one odpowiedniej przestrzeni, aby móc je swobodnie otwierać. Nowoczesnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń są drzwi przesuwne. Drzwi te mocowane są na specjalnej prowadnicy, która pozwala przesuwać drzwi po ścianie. To nie tylko praktyczne i ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, ale również nowoczesny akcent w pomieszczeniu.

Mniej popularnym rozwiązaniem jest wybór drzwi harmonijkowych lub wahadłowych. Taki model sprawdzi się nieco lepiej w lokalach gastronomicznych czy usługowych.

Drzwi przesuwne – dlaczego warto je wybrać?

Na wstępie warto jeszcze podkreślić, że istnieją dwa rodzaje drzwi przesuwnych- naścienne i montowane z kasetą, dzięki której drzwi chowane są w ścianie. Wybór odpowiedniego modelu tak naprawdę uzależniony jest od własnych preferencji, a także dostosowania drzwi do stylu panującego we wnętrzu. 

Drzwi rozsuwane choć bardzo często znajdują zastosowanie w małych pomieszczeniach, świetnie wypełniają również przestrzeń w dużych salonach. Dzięki nim można oddzielić strefę dzienną od kuchni, jeśli jest niemalże połączona z salonem czy jadalnią. Mimo że coraz częściej stosuje się duże, otwarte przestrzenie w domu to drzwi przesuwne zamykające kuchnię świetnie sprawdzają się przede wszystkim podczas gotowania czy smażenia- zapach przyrządzanych potraw nie musi roznosić się po całym domu.

Nowoczesny akcent w Twoim domu

Przesuwane drzwi są świetnym i modnym dodatkiem do Twojego wnętrza. W większości domów stosowane są tradycyjne drzwi uchylne, dlatego więc dla osób, które poszukują nowoczesnych i niebanalnych rozwiązań, polecany jest właśnie ten designerski model drzwi. Producenci zadbali oczywiście, aby paleta kolorów była bogata i dawała wiele możliwości, dla różnorodnych wnętrz. W ofercie znaleźć można ciemny kolor jesionu, nieco jaśniejszą sosnę bieloną czy zupełnie klasyczne, białe drzwi. Wybór odpowiedniego koloru drzwi uzależniony jest przede wszystkim od własnych preferencji i stylu panującego we wnętrzu. Wybór pozostawiamy więc Tobie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here