Na czym polega biznes mlm

MLM, czyli multi level marketing nazywany jest też często inaczej marketingiem sieciowym, network marketingiem, marketingiem szeptanym lub marketingiem wielopoziomowym. Wszystkie te nazwy wskazują na ten sam rodzaj promocji i dystrybucji produktu firmy, polegający na budowaniu sieci rekomendujących dane dobra użytkowników.
W mlm klient używający produktu firmy może jednocześnie zarabiać dzięki jego polecaniu. To coś na zasadzie, kiedy kupimy kosmetyk, który zachwyci nas swoim efektem — na przykład rozwiąże problem, z którym długo wcześniej nie mogliśmy sobie poradzić. Przykładowo znajdziemy doskonałą odżywkę do naszych puszących się włosów. Jeśli spotkamy koleżankę, która ma ten sam problem z włosami — bez wahania polecimy jej ten produkt. Tyle że w tym przypadku nie mamy z tego żadnych korzyści poza radością z tego, że pomogliśmy koleżance. W mlm na polecaniu produktów się zarabia. Początkowo są to małe kwoty, pozwalające często na to, żeby mieć produkty danej firmy dla siebie za darmo. Jednak ta branża pozwala też na osiąganie dużo bardziej zadowalających zarobków. Wszystko w zależności od zaangażowania.
Wiele osób traktuje działania w network marketingu jako dodatkowe źródło dochodu. Przykładowo osoba pracująca na stałe na etacie lub prowadząca własny biznes tradycyjny dodatkowo w międzyczasie, lub po godzinach pracy stałej zajmuje się networkiem. Może wykorzystywać sieć kontaktów, które posiada w wyniku tej swojej pracy stałej i rozbudowywać ją dla potrzeb mlm.
Jest też wiele osób, które tę branżę traktują jako jedyne źródło utrzymania. W takim przypadku przeważnie przygotowują oni konkretną strategię awansowania w firmie mlm, planują kolejne szczeble kariery i schodki zarobkowe. Branża ta charakteryzuje się tym, że w stosunkowo szybkim czasie można wypracować satysfakcjonujące źródło dochodu wielkości średniej pensji na etacie lub nawet dużo wyższej.
W branży mlm firmy są bardzo zróżnicowane. Można rozejrzeć się po ofertach firm, przyjrzeć się dokładnie produktom, planom zarabiania i uważnie wybrać taki model, który idealnie będzie z nami grał. To ważne, jeżeli chcemy działać w branży mlm, aby mieć stuprocentowe przekonanie do produktów, do planu marketingowego oraz do misji firmy i jej wizerunku na rynku. To niezwykle ważne, żeby z czystym sumieniem i z ogromnym przekonaniem móc polecać i produkty i daną firmę. Tylko wtedy będziemy mogli myśleć o budowaniu stabilnego zespołu w mlm.
Na czym polega zarabianie w tej branży?
Zadowolony klient, używając produktów (lub korzystając z usług) danej firmy poleca je dalej innym osobom. Tymi osobami mogą być znajomi, rodzina, ale także dotychczasowi nieznajomi z szerokiej sieci kontaktów. Im większej ilości osób klient poleci swoją firmę, im bardziej rozbudowaną strukturę klientów będzie miał „pod sobą” w sieci mlm, tym więcej będzie zarabiał. Oczywiście zależeć to też będzie od zdolności tej osoby do pracy ze swoimi klientami, od umiejętności nauczenia ich branży i sposobu pracy oraz od zaangażowania. Jednak warto pamiętać, że jest to branża cierpliwa i uniwersalna. Każdy, jeśli tylko chce i ma w sobie dużo samozaparcia, potrafi nauczyć się skutecznie działać w mlm.

http://www.novapr.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here