zastawa stołowa

Pojęcie nowoczesnej zastawy stołowej wydaje się być mocno subiektywne, ponieważ każdy ma swoje własne zdanie na ten temat, a obecne trendy pozwalają na dowolne łączenie poszczególnych elementów zastawy stołowej. Powszechnie zostało jednak przyjęte, że nowoczesna zastawa stołowa to mocne, kontrastowe kolory, widoczne i bogate zdobienia, ale też niestandardowe kształty. Czym charakteryzuje się współczesna zastawa stołowa? Gdzie można ją kupić? Poniżej kilka słów na ten temat.

Jaka jest nowoczesna zastawa stołowa?

Od pewnego czasu wśród zastaw stołowych popularne jest łączenie ze sobą elementów, które na pozór w ogóle do siebie nie pasują. Okrągły i zielony głęboki talerz do zupy postawiony na miętowym płaskim talerzu? Tak! Nie bój się postawić na mocne wzornictwo i ciekawe motywy zdobienia, ten trend staje się coraz bardziej popularny. Kilka lat temu popularne stały się kwadratowe zestawy stołowe i wydaje się, że szybko nie wyjdą z mody, dlatego i ten styl można uznać za współczesny. Coraz bardziej lubiane stają się również elementy zastawy stołowej, których brzegi talerzy układają się w fale lub wszystkie mają nieidealny kształt. Zestawianie ze sobą naczyń w jednym kolorze, ale w zupełnie innym, kontrastowym odcieniu oraz łączenie różnych kształtów – taka właśnie jest nowoczesność w przypadku zastawy stołowej. To, co nigdy jednak nie wychodzi z mody to zdecydowanie porcelana, dlatego warto podczas decyzji o kupnie zastawy skierować swoją uwagę właśnie w jej kierunku.

Gdzie kupić nowoczesną zastawę stołową?

Szeroki wybór zastaw stołowych, które charakteryzują się powyższymi cechami można znaleźć w np. w sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą produktów wykonanych z porcelany. Wśród nowoczesnych zastaw, które dostępne są w asortymencie sklepu zdecydowanym faworytem jest kolekcja Dot Black i Sally Black od marki Green Gate. Przepiękne naczynia w biało-czarnym kolorze ze złotymi wykończeniami i zdobieniami w nieregularnych kształtach to zdecydowanie coś, co wpisuje się w kanon nowoczesności. Kolekcje te można ze sobą łączyć, co jeszcze bardziej spotęguje efekt nieoczywistości i tym samym mocno podkreśli współczesny charakter zastawy. Wśród produktów można również znaleźć naczynia, które inspirowane są kwiatowymi wzorami oraz folkowymi motywami jak np. Blushing Birds i Floral od PiP Studio dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Marki Green Gate i PiP Studio oferują talerze, filiżanki, kubki oraz miski, dlatego możliwe jest skompletowanie całego kompletu naczyń w ciągu kilku chwil.

Stawiając na nowoczesność swojej zastawy stołowej nie zapominaj o kilku podstawowych zasadach. Ważne, by elementy pasowały do wnętrza twojej kuchni czy jadalni, ponieważ chaotyczne połączenie stylów wprowadzi bałagan do twojego pomieszczenia. Pamiętaj również, by w całej tej zabawie z kompletowaniem zastawy zachować umiar, który jest jednocześnie najlepszym doradcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here