okap kuchenny teleskopowy
fot. pexels.com

Okap kuchenny to znacznie ułatwienie dla każdego amatorskiego kucharza. Okap nie tylko zbiera nieprzyjemne zapachy, które pozostały po gotowaniu, ale również może stanowić dodatkowe źródło światła. Jednym z nowoczesnych rozwiązań okapów kuchennych jest okap teleskopowy. Zobacz jaki wybrać!

Przeczytaj też: https://zakupowyporadnik.pl/czym-wyroznia-sie-okap-teleskopowy-jaki-jest-najlepszy/

Okap kuchenny teleskopowy

Taki okap zaczyna swoją prace dopiero po wysunięciu przedniego panelu. Na rynku istnieją również rozwiązania, które można włączyć bez wysuwania. Opary wówczas pochłaniane są tylko poprzez tę część, która znajduje się bezpośrednio nad płytą grzewczą.

Wówczas należy pamiętać, aby powierzchnia pochłaniania nieczystości była taka sama, jak w przypadku niewysuwalnych modeli. Okapy teleskopowe są niedrogim rozwiązaniem do naszej kuchni, a także stanowią integralną część zabudowy meblowej.

Okapy teleskopowe pozwalają nam również zintegrować się z zabudową meblową w naszej kuchni. To nie tylko spora oszczędność miejsca, ale również doskonale przeznaczenie okapu do przechowywania różnych akcesoriów kuchennych.

Okapy teleskopowe zazwyczaj są wykonane ze stali inox, która jest lakierowana, a także jest z hartowanego szkła, co sprawia, że urządzenie to jest bardzo nowoczesne i zazwyczaj dostosowuje się do designu naszej kuchni.

Należy mieć jednak na uwadze, że szyny, na których wysuwa się okap teleskopowy mogą być dodatkowym elementem, który należy regularnie czyścić.

Wydajność

Okap kuchenny jest wydajny, a liczy się to w metrach sześciennych na godzinę. Dobrze dobrany okap kuchenny nie tylko przefiltruje powietrze w całej kuchni, ale również zrobi to co najmniej 6 razy w ciągu godziny. Najważniejsze jest to, by okap teleskopowy pracował na I lub II biegu.

Modele okapów teleskopowych mają również możliwość sterowania dotykowego, co jest bardzo wygodne i stanowi znaczne ułatwienie dla osób, które gotują i zależy im na szybkim uruchomieniu oraz odpowiedniej konfiguracji sprzętu.

Przeczytaj też: http://www.insult.pl/jaki-okap-przyscienny-najlepiej-sie-sprawdzi-w-kuchni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here