Czarny garnitur

Czarny męski garnitur znajduje się w szafie niemal każdego mężczyzny. Od lat panuje bowiem przekonanie, że to właśnie on pasuje na wszystkie okazje, a to niestety tak nie jest. Znacznie bardziej uniwersalne są garnitury w ciemnych odcieniach granatu, brązu czy szarości. Sprawdź, w jakich okolicznościach warto sięgać po garnitur w kolorze czarnym, a kiedy lepiej go unikać.

Trudno dziś powiedzieć, dlaczego utarło się, że czarny garnitur jest uniwersalny. Być może wzięło się to z czasów, gdy w sklepach królowały właśnie takie zestawy i trudno było znaleźć coś równie uniwersalnego. Kupując garnitur na studniówkę, myślało się od razu o wszelkich innych okazjach, które przydarzają się każdemu. Wszak wesela, pogrzeby czy ważne egzaminy są na porządku dziennym. Gdy oferta garniturów w sklepach stała się znacznie bogatsza, szybko dostrzeżono, że ta czerń wcale nie jest tak uniwersalna, jak wcześniej sądzono. Okazało się, że w wielu sytuacjach znacznie lepiej spisuje się garnitur męski w kolorze granatowym, że ciemny, stalowy garnitur wygląda bardzo elegancko i prezentuje się znacznie lepiej niż ten czarny.

Czarny garnitur nie zawsze jest odpowiedni

Czarny to piękny kolor, który sprawdza się w wielu sytuacjach, ale niestety nie zawsze. Do dziś w ciągu dnia na ulicach widuje się maturzystów w czarnych garniturach, studentów, którzy zmierzają na ważne egzaminy, gości weselnych, a nawet biznesmenów. Niestety żaden z nich nie prezentuje się dobrze w takiej stylizacji. To wszystko przez to, że czerń „nie lubi” dziennego światła. Wyłączając więc okoliczności pogrzebowe, gdy najbliżsi zakładają czarne garsonki i garnitury na znak głębokiego smutku po zmarłym, w każdej innej sytuacji należy zrezygnować z czarnego odzienia.

W jasnym świetle dnia, a tym bardziej w promieniach słońca czarny garnitur wygląda po prostu niedobrze. Sytuację pogarsza często fakt, że garnitury wykonane z materiałów z dużą domieszką sztucznych włókien niestety lubią połyskiwać, a to daje dość tandetny efekt. Cały urok czarnych garniturów gdzieś ulatuje i nie pomoże najlepiej dobrana koszula męska ani fantastyczny krawat.

Czarny garnitur męski, który zachwyca

Czerń kocha wieczorne światło skrywające tajemnicę. Doskonale prezentuje się także w świetle sztucznym oraz w błysku fleszy. Nic więc dziwnego, że wszelkie wieczorne uroczystości to odpowiednie miejsce dla czarnych garniturów i być może dlatego właśnie smokingi i fraki szyje się z czarnych materiałów. Garnitury w tym eleganckim kolorze powinny być uszyte ze szlachetnych tkanin, takich jak wełna czy kaszmir, a wówczas można mieć pewność, że będą prezentowały się nienagannie. Należy unikać garniturów poliestrowych i wszelkich innych nabłyszczanych, bo te wyglądają po prostu źle.

Czarne garnitury warto zakładać na wszystkie imprezy i uroczystości odbywające się po godzinie dziewiętnastej. Doskonałą okazją ku temu są wieczorne wyjścia do teatru czy opery. W czarnym garniturze doskonale prezentuje się każdy mężczyzna na balu sylwestrowym czy karnawałowym. Po taką stylizację warto też sięgnąć, udając się na bankiet czy studniówkę.

Z kolei sprawa jest dyskusyjna, jeśli chodzi o wesela. Można jednak przyjąć zasadę, że jeśli ślub ma miejsce w godzinach południowych, a zaraz po nim zaczyna się wesele, to znacznie lepszym rozwiązaniem są garnitury w granacie czy szarości. Jeśli jednak uroczystości rozpoczynają się w godzinach wieczornych, to śmiało można sięgnąć po czarne ubranie.

Czarny garnitur w sytuacjach biznesowych

Biznes toczy się z reguły w ciągu dnia, a więc czarnych garniturów najlepiej unikać. Dużo lepszym rozwiązaniem są garnitury ciemnogranatowe i ciemnoszare. Mężczyźni wyglądają w nich bardzo elegancko i nie potrzeba emanować czarnymi ubraniami. Te ostatnie najlepiej zostawić na wieczór, gdy organizowane są uroczyste bankiety.

Eleganckie, biznesowe garnitury wymagają także nienagannych koszul i krawatów. Na nic jednak zdadzą się wszelkie wysiłki, jeśli zapomni się o stosownych i zadbanych butach. Dopiero wszystkie detale tworzą całość, która robi wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here