Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki

0
559

Nie masz pomysłu, co kupić na prezent dla dziewczynki z okazji pierwszej komunii? Dobra wiadomość jest taka, że wybór pięknych i ponadczasowych upominków komunijnych dla dziewcząt jest ogromny i łatwo znaleźć coś naprawdę wyjątkowego. Podajemy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki, które staną się pamiątką tego wydarzenia na długie lata.

Szwajcarski zegarek na prezent na komunię dla dziewczynki

Zacznijmy od mniej oczywistych pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki. Zegarek na komunię to pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy, gdy szukamy upominku dla chłopca. Jednak elegancki szwajcarski zegarek to także doskonały pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki. Zalety szwajcarskich zegarków są powszechnie znane: to legendarna niezawodność i trwałość. Dodatkowym atutem takiego prezentu jest to, że można wygrawerować na nim osobistą dedykację. Szwajcarskie zegarki kwarcowe są odporne na kontakt z wodą i na uszkodzenia. To piękna pamiątka pierwszej komunii, a przy okazji bardzo praktyczny upominek.

Prezenty podkreślające religijny charakter pierwszej komunii – medaliki, łańcuszki i krzyżyki

Pierwsza komunia oznacza oficjalne przyjęcie dziecka do dorosłej wspólnoty wiernych. Od tej pory może ono przystępować do spowiedzi i sakramentu komunii. Z tego względu częstym wyborem na prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca są medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej oraz mniej lub bardziej ozdobne krzyżyki. Na prezent na komunię dla dziewczynki można wybrać na przykład krzyżyk z cyrkoniami i piękny złoty lub srebrny łańcuszek. Złota biżuteria komunijna dodatkowo dostępna jest w wersji z białego lub żółtego złota, zaś na rewersie medalika można dodatkowo wygrawerować dedykację. Taki prezent będzie niezmiennie wzruszać przez długie lata, będzie też przywoływać miłe wspomnienia – o dniu pierwszej komunii i osobach, które podarowały dziecku ten wyjątkowy upominek.

Kolczyki i bransoletki na prezent na komunię dla dziewczynki

Na prezent na komunię dla dziewczynki można też wybrać inne akcesoria biżuteryjne, takie jak naszyjnik, pierścionek, bransoletka czy piękne kolczyki. Mogą one w subtelny sposób nawiązywać do duchowego charakteru dnia pierwszego sakramentu – w ofercie są na przykład wisiorki i kolczyki z aniołkami. Sprawdzą się też delikatne motywy roślinne i na przykład kolczyki w kształcie gwiazdeczek. Biżuteria komunijna jest dostosowana do wieku i gustu dziecka, więc z pewnością spodoba się małej elegantce. Ozdoby wykonane są ze srebra lub ze złota, także z pięknymi kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Podobnie jak w przypadku medalików i krzyżyków, biżuteria ze złota dostępna jest w klasycznej wersji w kolorze żółtym oraz w opcji ze złota białego. Bez problemu można dopasować poszczególne elementy biżuterii tak, by skompletować gustowną całość. Na bransoletce zaś można wygrawerować dodatkową dedykację. Taki prezent to idealna pamiątka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here