Jak stworzyć i zorganizować webinar

Organizacja webinaru wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Jednym z nich jest aplikacja Freshmail, dzięki której można to zrobić w prosty, wręcz domyślny sposób. W aplikacji istnieje podział na trzy główne osoby. Pierwszą z nich jest prowadzący webinar prezenter, drugą jest wspierający go moderator, a trzecią uczestnik, który może np. komentować, pobierać pliki itd. Każda z tych osób ma przypisany zupełnie inny poziom uprawnień.

Jak zarządzać wydarzeniem?

Chcąc rozpocząć konkretne wydarzenie, prezenter musi przejść do zaplanowanych spotkań poprzez zakładkę „Webinary”, a następnie opcję „Pokoje/Wydarzenia”. Następnym krokiem jest wybór właściwego webinaru i wybranie znajdującego się obok niego przycisku „Rozpocznij”. Następnie aplikacja przekieruje użytkownika do interfejsu pokoju, po czym klika on w przycisk „Start”, który umieszczony jest w prawym, górnym rogu interfejsu. Opcjonalnie istnieje możliwość nagrania całego webinaru, do czego zresztą służy odrębny przycisk.

Menu użytkownika

Najważniejszą zaletą aplikacji Freshmail jest jej przejrzysty i czytelny układ. Interfejs narzędzia składa się z kilku okien, z których największe (i najważniejsze) przedstawia aktualny obraz widziany przez słuchaczy. W interfejsie wyświetlane są również informacje dotyczące liczby połączonych użytkowników, ustawień audio i wideo, a także zaproszonych użytkowników i siły sygnału. Użytkownik ma również możliwość wyboru spośród kilku różnych układów pokoju. Oprócz „Dyskusji”można wybrać „Prezentację”, „Pytania i Odpowiedzi”, a także tzw. „Zaklucz”, w ramach którego pokój jest zamykany na tytułowy „klucz”. Oznacza to, że inni słuchacze są przekierowywani do poczekalni, z której mogą oni wysłać prośbę o przeniesienie do pokoju.

Zarządzanie obrazem i dźwiękiem

Użytkownik narzędzia może zarządzać nie tylko układem lub listą uczestników w pokoju, ale również ustawieniami audio i wideo. Istnieje np. możliwość wyłączenia mikrofonu lub też zastąpienia obrazu „na żywo”pojedynczym zdjęciem profilowym. Istnieje również możliwość udostępniania na bieżąco plików, w tym treści naukowych, szkoleniowych, informacyjnych itd. Za pomocą narzędzia można też udostępniać ankiety, w ramach których można skontrolować opinie uczestników na temat danego webinaru. Co ważne, za pomocą aplikacji użytkownik może w czasie rzeczywistym podglądać wszystkie zmiany dotyczące wybranego webinaru.

Mówiąc wprost, dzięki aplikacji Freshmail prowadzący prezentację ma wzgląd we wszystkie najważniejsze narzędzia, za pomocą których może on zarządzać wirtualnym spotkaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here