Poznaj najlepszy dodatek do koszuli damskiej

Od lat kobiety używają wielu dodatków, mających uatrakcyjnić ich codzienne i odświętne stylizacje. Wśród tychże dodatków prym wiedzie biżuteria, której kształty, kolory i design zmienia się wraz ze zmieniającą się modą. Jest jednak jeden dodatek, który nie tylko nie zmienia się, ale także wyjątkowo pięknie wygląda z damską koszulą. To apaszka, która w kobiecych garderobach zadomowiła się niemal dwieście lat temu.

Historia małej chusteczki

Apaszki damskie mają swoją ciekawą historię. Wszystko zaczęło się bodaj w XVII wieku, gdy francuskie damy dworu zaczęły używać niewielkich chusteczek do osłaniania dekoltu prawdopodobnie przed nadmiarem promieni słońca. Zyskały one miano apaszek, a ich nazwa wywodzi się od francuskiego słowa apashe oznaczającego drobnego rzezimieszka, który na szyi nosił zawiązany kawałek materiału. U schyłku XIX wieku apaszki zaczęli nosić francuscy robotnicy, a dopiero w XX wieku te małe chusteczki na stałe zadomowiły się w kobiecych garderobach.

Apaszki są bardzo uniwersalne i świetnie uzupełniają damskie stylizacje. Nosi się je do strojów codziennych, służbowych, a nawet do tych wizytowych. Najczęściej produkowane są z jedwabiu, satyny lub poliestru.

Wiele osób kojarzy dziś apaszki jako elementy stroju stewardes. Trzeba przyznać, że ich służbowe uniformy i białe koszule damskie ozdobione apaszkami wyglądają przepięknie i bardzo często rozpalają męskie umysły.

Fenomen apaszki

W zasadzie trudno jednoznacznie określić, co konkretnie wpływa na tak wielką popularność apaszek. Kobiety bardzo cenią sobie minimalizm tych dodatków, które może dlatego bardzo często wygrywają konkurencję z biżuterią. Koszule damskie w towarzystwie apaszek nabierają niezwykłego wyrazu i pomimo swoich zazwyczaj prostych krojów, stają się bardzo ciekawymi stylizacjami. Zwykłe, niebieskie dżinsy zestawione z białą koszulą mogą się wydawać nieco nijakie. Jeśli jednak ten duet zostanie ozdobiony kolorową apaszką, całość nabiera zupełnie innego wymiaru. Zawiązana na szyi mała apaszka, zwana też gawroszką, subtelnie odmienia cały look. Natomiast większa apaszka, fantazyjnie zamotana pod kołnierzykiem sprawi, że stanie się ona głównym elementem całego zestawu i przełamie jego nieco nudnawą klasykę.

Apaszki pełnią też rolę nakrycia głowy. Mogą być wykorzystywane jako ozdoba włosów i wówczas wiązane są na głowie jak kokarda. Mogą także służyć jako osłona włosów przed deszczem, wiatrem lub nadmiarem słońca.

Młodzież chętnie wykorzystuje apaszki, by odmienić swoje torebki. Chustkę wiąże się fantazyjnie wokół paska torebki, a ta nabiera cech modnego stylu boho. Z kolei wiele młodych kobiet zastępuje paski do spodni właśnie apaszkami. Trzeba przyznać, że kolorowa chustka, przeciągnięta przez szlufki dżinsowych spodni, czyni z nich strój zupełnie odmienny.

Znajdź własny styl

Umiejętność doboru dodatków do codziennych i odświętnych stylizacji odzwierciedla własny styl. Aby wykreować go warto pamiętać o kilku drobiazgach. Trzeba nie tylko nauczyć się umiejętnie podkreślać swoją urodę i tuszować ewentualne mankamenty, ale także tak dobierać dodatki, aby odzwierciedlały temperament i osobowość.  Z pewnością apaszki pomagają w trafnym podkreślaniu własnego „ja”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here