Praca w niebezpiecznych warunkach

Każdy z nas wykonuje jakąś pracę. W pewnych miejscach obowiązuje nas służbowe ubranie, które z góry narzucone jest przez kadrę zarządzającą. W innych firmach można ubierać się w dowolny sposób, ponieważ nie obowiązuje tam dress code. Są jednak takie miejsca, gdzie obowiązuje najwyższy stopień bezpieczeństwa i przepisy prawne jasno określają jak wszyscy powinni być ubrani. Wszystko po to, aby nie doprowadzić np. do rozsiania dalej zarazy lub żeby nie dopuścić do uszkodzenia swojego ciała, utraty zdrowia.

Odzież BHP

Mowa tutaj chociażby o laboratoriach, szpitalach, przychodniach, itd. Jest wiele takich miejsc, gdzie potrzebny być może kombinezon ochronny jednorazowy. Dlaczego należy go używać? Ponieważ jak już mówiliśmy tak mówi prawo. W końcu nikt też świadomie podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków nie chce pozbawić siebie samego zdrowia. Nawet doskonale poznanie swoich codziennych obowiązków, pewność podczas ich wykonywania nie uchroni nas przed różnymi wypadkami losowymi. Jeżeli więc z góry jest jasno określone, że należy nosić jednorazowe kombinezony, to należy KATEGORYCZNIE je zakładać. Z zasady tego typu ubrania mają za zadanie zabezpieczenie pracownika przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi, termicznymi, elektromagnetycznym i porażeniem prądem. Dodatkowo mowa jest tutaj także o odpowiednim zabezpieczeniu ubrania pracownika – nawet, jeżeli ten ma pod spodem firmowe ubranie. Lepiej zniszczyć ewentualnie kombinezon, niż kupować nowe spodnie, bluzkę, czy też to co jest nam potrzebne do noszenia.

Charakterystyka kombinezonów

Kombinezon ochronny jednorazowy używany jest bardzo często na hali produkcyjnej przemysłowej, gdzie bardzo często można spotkać się z różnego rodzaju olejami, środkami chemicznymi np. do czyszczenia samochodów. Tego typu odzież BHP użytkowana jest również przez pracowników mających do czynienia z wyrobem środków farmaceutycznych. W wielu szpitalach pracownicy są również zobowiązani do noszenia takich kombinezonów. Te, które są jednorazowego użytku są bardzo lekkie w swojej konstrukcji, dzięki czemu ich użytkowanie nie jest takie straszne. Dodatkowo kombinezon ochronny jednorazowy ma wieloletni okres przydatności do użycia. Firmy, które są zmuszone przez polskie prawo do zakupu takich kombinezonów, na pewno nie będą narzekać na ich cenę zakupu, ponieważ jest ona bardzo niska. Z innych zalet tych kombinezonów jest fakt, że ubierając je mamy pewność, iż zawsze są one czyste i nikt wcześniej nie miał ich na sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here