bieganie

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w życiu każdego z nas. Dotyczy to osób młodych jak i tych w średnim wieku. U tych w podeszłym wieku jest ona nawet wskazana. Jednak osoba starsza będzie ćwiczyła w inny sposób niż osoba młoda aktywna fizycznie.  Jaki rodzaj sportu uprawiać i od czego zacząć swoją przygodę ze sportem? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zaczac-uprawiac-sport/

Od czego zacząć przygodę ze sportem?

Regularne ćwiczenia najlepiej zacząć od samej psychiki. Zadajcie sobie pytanie – ,,Czy sport będzie dla was odpowiedni? Dlaczego stosować taki zabieg? Zmuszanie się do czegoś co niekoniecznie się wam podoba nie przyniesie dobrych efektów. 

W sporcie bardzo ważna jest motywacja. Bez dobrej motywacji nie mamy chęci do działania. To dlatego bardzo ważne jest zdrowe podejście do sportu. Nie musimy od razu kupować karnetu na siłownie. Spacer jest również formą wysiłku fizycznego, podobnie jest z tańcem. 

Jak uprawiać sport?

Nieważne co was motywuje do uprawiania sportu, grunt to dobre nastawianie. Nie zastanawiajcie się nad tym czy wam się uda, zastanówcie się nad tym, co zrobicie gdy wam się uda!

Poza motywacją ważne jest również to, aby wyznaczać sobie cele. Kiedy dopiero zaczynacie swoją przygodę ze sportem, nie oczekujcie od siebie, że od razu następnego dnia będziecie w stanie przebiec maraton. Pamiętajcie, kondycję musicie sobie wyrobić. Nie przyjdzie sama. Dobrze, aby cele przez was wyznaczone były w stu procentach realne. 

Na początku zacznijcie od jednego kilometra. Nie musicie cały czas biec. Możecie po jakimś czasu biegu odpocząć, czyli np. pójść spacerkiem.  Nie chodzi tutaj oczywiście o stanie czy siedzenie w miejscu.  Kiedy tylko złapiecie oddech, biegnijcie dalej.

Zobacz też: http://www.insult.pl/przesadzanie-kwiatow-jak-to-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here